Materiał Partnera
Porysowany lakier na samochodzie – jak to naprawić?

Porysowany lakier na samochodzie – jak to naprawić?

Samochód z czasem ulega procesowi starzenia. Zarówno elementy wewnętrzne, jak i zewnętrzne dają o sobie znać. Powłoki lakiernicze narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, przetarcia o gałęzie i szkody parkingowe. Przywrócenie nadwoziu dawnej świetności to wyzwanie dla specjalisty, którego warto poszukać w gronie doświadczonych osób (firm).

Lakierowanie porysowanej maski auta.

Ten element samochodu często ma delikatne wgniecenia oraz uszkodzenia powłoki lakierniczej w postaci rys i większych ubytków. Jest to szczególnie groźne, ponieważ finalnie może dojść do korozji, która lubi wędrować i obniża wytrzymałość danego elementu. Można próbować we własnym zakresie nanosić korekty drobnych rys za pomocą specjalnych markerów, ale są to rozwiązania krótkotrwałe. Najlepiej nie czekać i udać się do warsztatu, który świadczy kompleksowe usługi z zakresu blacharstwa i lakiernictwa. Firma Auto-Lak, jak nas przekonuje jej właściciel pan Dariusz Nawrocki, dysponuje nowoczesnym sprzętem, doświadczeniem i renomowanymi lakierami i zaprawkami lakierniczymi. Lakiernik nim rozpocznie pracę, to zdemontuje maskę, następnie pozbawi ją za pomocą zmywacza warstw wosku i politury. Dopiero tak przygotowany element jest poddawany kolejnym etapom pracy, czyli szlifowaniu, wyrównywaniu delikatnych wgnieceń i nałożeniu kolejnych warstw podkładu i lakieru itp. Profesjonalny lakiernik zawsze używa wysokiej jakości krążków ściernych i polerskich (futro do polerowania) oraz stosuje kontrolny puder (zwany też kontrastem lub sadzą). Maska po naprawie powinna wyglądać jak nowa, ale najważniejsze jest to, aby wytrzymała kolejne lata użytkowania.

Lakierowanie zderzaka.

Ten element samochodu jest szczególnie narażony na uszkodzenia. Stłuczki w korku czy przetarcia na parkingu, to niestety zjawisko powszechne. Zasadniczo nie masz wpływu na zachowanie ostrożności przez innych kierowców. Jeśli w twój samochód uderza auto jadące z tyłu, to przy dużym szczęściu kończy się to tylko uszkodzeniem powłoki lakierniczej. Dobry lakiernik dokładnie zeszlifuje okolice ubytku, nałoży lakier, zastosuje pastę polerską itp. Cały proces naprawy zderzaka jest dość czasochłonny i wymaga odpowiednich narzędzi. Tylko specjalistyczny serwis lakierniczy dysponuje odpowiednim zapleczem i fachowcami, którzy zadbają o zderzak twojego samochodu. Zwykle, jak ma to miejsce w warsztacie Auto-Lak, zakres usług jest bardzo szeroki. Pozwala to na uniknięcie sytuacji wykonywania napraw cząstkowych w różnych miejscach. Oddając auto w ręce specjalisty masz gwarancję, że wszystkie niezbędne prace zostaną wykonane przez zespół pracowników specjalizujących się w danym obszarze np. blacharce, lakiernictwie samochodowym czy naprawie szkód powypadkowych.


Opracowanie:

Auto-Lak Dariusz Nawrocki

Zawada 38

Podziel się