Materiał Partnera
Pomoc drogowa niezbędna po wypadkach

Pomoc drogowa niezbędna po wypadkach

Wypadki i kolizje są nieodłącznym elementem na drogach. Kierowcom często zdarza się przekroczyć prędkość lub zagapić się, czego skutkiem może być stworzenie niebezpieczeństwa. W momencie, gdy dojdzie do wypadku, niezbędnym może okazać się wezwanie pomocy drogowej. Wezwani przez nas specjaliści od takich zadań powinni sprawie uporać się z zabezpieczeniem i odholowaniem niesprawnych pojazdów.

Główne usługi świadczone przez pomoc drogową

Dzisiejszy świat jest coraz bardziej zmotoryzowany. Jednocześnie wraz z większą ilością samochodów na polskich drogach, rośnie liczba kolizji i wypadków. Takie zdarzenia są bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy dochodzi do nich na autostradach. Na autostradzie kierowcy jeżdżą bardzo szybko, co może powodować poważne uszkodzenia pojazdów w momencie wypadku. Auto, które doznało uszkodzeń przy dużej prędkości najczęściej nie nadaje się do dalszej jazdy. Wówczas musimy zorganizować pomoc drogową. Firmy świadczące usługi w zakresie pomocy drogowej, takie jak Radosław Romański Pomoc drogowa, oferują swoim klientom różny zakres działań. Pomoc drogowa takiej firmy to przede wszystkim:

  • wyciąganie TIR-ów z rowów,
  • wyciąganie autobusów z rowów,
  • wyciąganie samochodów z rowów,
  • holowanie samochodów z autostrady,
  • awaryjne otwieranie pojazdów,
  • serwis mobilny.

Aby możliwe było wyciąganie ciężkich pojazdów z rowów, firma świadcząca usługi pomocy drogowej musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt. Dobrą maszyną do takich zadań jest specjalistyczny dźwig, który potrafi podnieść duże ciężary i pojazdy o dużych gabarytach.

W przypadku holowania TIR-ów, samochodów ciężarowych i innych pojazdów oraz podczas wykonywania usług serwisu mobilnego, firma Radosław Romański Pomoc drogowa zapewni nam ubezpieczenie holowanych pojazdów i ładunków znajdujących się na nich. Jest to możliwe dzięki współpracy z agencjami ubezpieczeniowymi w zakresie Assistance. Poza tym firma ta posiada całodobowy parking strzeżony, a także dostępne jest dla nas auto zastępcze.

Pomoc oferowana przez firmę Radosław Romański Pomoc drogowa dostępna jest 24 godziny na dobę i dotyczy autostrady A1, autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S8.

Inne usługi firmy zajmującej się pomocą drogową

Skorzystanie z pomocy drogowej oferowanej przez firmę Radosław Romański Pomoc drogowa jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ w trudnych sytuacjach drogowych powinniśmy wzywać doświadczonych pracowników, którzy dokładnie wiedzą co mają robić w niebezpiecznych sytuacjach drogowych. Po przyjeździe pomocy drogowej na miejsce wypadku, pracownicy takiej firmy zajmą się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

Warto pamiętać, że pomoc drogowa potrzebna jest kierowcom nie tylko po wypadku. Przyczyn wezwania pomocy może być wiele. Nierzadko zdarza się, że wzywamy pomoc drogową, gdy braknie nam paliwa na autostradzie albo na drodze ekspresowej lub w sytuacji, kiedy nie możemy odpalić naszego samochodu z powodu rozładowanego akumulatora. Także w przypadku braku możliwości otworzenia samochodu, możemy wezwać pomoc drogową, aby jej pracownicy za pomocą awaryjnego otwierania umożliwili nam wyjście z samochodu lub wejście do niego.

Opracowanie:

Podziel się