Artykuł sponsorowany Polerowanie i hydrofobizacja szyb samochodowych

Polerowanie i hydrofobizacja szyb samochodowych

Najlepsze warsztaty specjalizujące się w serwisie autoszyb nie tylko oferują ich wymianę, ale także przyciemnianie, uszczelnianie czy wykonywanie dla nich pasów przeciwsłonecznych. Liczyć można również na drobną konserwację, którą jest polerowanie i hydrofobizacja szyb samochodowych. Na czym polegają takie usługi i kiedy kierowcy powinni z nich skorzystać?

Czym jest polerowanie szyb?

Polerowanie szyb, jak sama nazwa wskazuje, polega na wygładzeniu powierzchni szkła z wykorzystaniem specjalistycznych polerek samochodowych i ścierniwa o właściwej granulacji. Jak tłumaczą fachowcy z pracowni oferujących taką usługę, proces ten jest wykonywany bardzo precyzyjnie i zawsze przez doświadczonego serwisanta. Polerowania szyb na własną rękę lub w niesprawdzonym zakładzie może bowiem skończyć się uszkodzeniem szkła – jego pęknięciem, zarysowaniem czy osłabieniem jego struktury. Kiedy warto zaś zgłosić się z samochodem na polerowanie jego szyb?

Rekomendowane jest to, by polerować szyby aut co kilka lat. Usługa jest też przeznaczona wszystkim tym, którzy chcą usunąć ze szkła drobne defekty np. małe zarysowania czy delikatne odpryski. Polerowanie usuwa również silne strukturalne zabrudzenia oraz kamień. Fachowcy zapewniają, iż po takiej konserwacji szyby polepszy się jakość widzenia, a także jej efekt wizualny. Ze szkła łatwiej też ściekać będzie woda i trudniej będą osadzać się na nim nieczystości. Kierowcy szczególnie powinni wykorzystywać usługę polerowania w przypadku szyb czołowych oraz tylnych.

Hydrofobizacja szyb, czyli zakładanie niewidzialnej wycieraczki

Konserwacja szyb samochodowych nie tylko powinna opierać się na ich polerowaniu. Najlepsze warsztaty oferują również ich hydrofobizację, czyli założenie tzw. niewidzialnej wycieraczki. Nazywa się nią specjalnie rozprowadzaną na szkle powłokę z nanocząsteczkami, które jeszcze bardziej wygładzają powierzchnię i nadają jej nieskazitelnego wyglądu. Przede wszystkim hydrofobizację stosuje się jednak w celu zabezpieczenia szyb przed wodą oraz zabrudzeniami. Specjaliści z warsztatu FENIX zdradzają, iż dzięki temu obniża się ilość zużywanego płynu do spryskiwaczy, a także rzadziej kierowca musi uruchamiać wycieraczki. Woda samoistnie ścieka po szybie nawet przy prędkości 70 km/h, a tym samym podwyższa się widoczność drogi w trudnych warunkach pogodowych i bezpieczeństwo podróżowania. Dlaczego jeszcze warto postawić na hydrofobizację szyb?

Stosowane przez dobre warsztaty powłoki z nanocząsteczkami ograniczają osiadanie się lodu na szybach. Łatwiejsze staje się też jego zeskrobanie. Nie trzeba również martwić się o zarysowanie, ponieważ szkło jest dobrze zabezpieczone. Powłoka hydrofobowa zachowuje zaś swoje właściwości nawet przez kilkanaście miesięcy.

Koszty konserwacji szyb

Koszty konserwacji szyb, czyli ich polerowania i zakładania powłoki hydrofobowej, najczęściej nie wynoszą więcej niż kilkadziesiąt złotych od jednego przeszklenia kabiny. Atrakcyjne ceny zapewnia zespół FENIX, który doradza również, jak utrzymać szkło samochodowe w nieskazitelnym stanie przez długie lata. Specjaliści z takich warsztatów rekomendują również, by zgłaszać się na polerowanie i konserwację szyb przed sprzedażą auta. Znacznie podwyższy to szansę na wynegocjowanie korzystnej ceny dla właściciela. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas