Artykuł sponsorowany Podstawowe narzędzia samochodowe, które trzeba mieć

Podstawowe narzędzia samochodowe, które trzeba mieć

Wiele osób wychodzi z założenia, że od naprawy samochodu jest mechanik, dlatego nie przykłada uwagi do wyposażenia pojazdu w przydatne elementy. To jednak duży błąd, ponieważ awaria może pojawić się w każdej chwili, także będąc w trasie, gdzie najlepszym, a niekiedy jedynym rozwiązaniem, jest samodzielne usunięcie szkody. Co powinno znaleźć się w podręcznej skrzynce narzędziowej w aucie?

Jakie narzędzia potrzebne są do wymiany kół?  

Jedną z częstych awarii w aucie, podczas której niezbędne są dodatkowe narzędzia, jest wymiana koła. Aby zamontować model pełnowymiarowy lub dojazdówkę w przypadku uszkodzenia, warto wyposażyć się w zestaw naprawczy. Komplet zawierać powinien przede wszystkim lewarek oraz klucz do kół. Posiadanie tych akcesoriów jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku planowania długich tras. Profesjonalne narzędzia motoryzacyjne w różnych wariantach oferuje przedsiębiorstwo handlowo-usługowe Rozruch – StartGum.

Akcesoria i narzędzia przydatne w aucie 

Wymiana koła to jednak niejedyny możliwy typ awarii, do której może dojść podczas jazdy. W wyposażeniu samochodu warto mieć również różne klucze oraz wkrętaki. W pierwszym przypadku przydać się mogą klucze oczkowe, płaskie i nasadowe. Dobrze jest mieć je w różnych rozmiarach. Spośród wkrętaków najbardziej przydatne bywają narzędzia płaskie i krzyżakowe. Dzięki tym elementom możliwe będzie odkręcenie niemal wszystkich śrub w pojeździe.

Czasami zdarza się, że śruby są zapieczone i bardzo trudno jest je odkręcić. Wówczas niezastąpionym produktem jest również preparat penetrujący WD-40. Przydatne bywają szczypce i kombinerki. Wszystkie akcesoria przed zakupem warto dopasować do rozmiarów elementów użytych konkretnie w danym aucie, by ilość narzędzi ograniczyć do najpotrzebniejszych i realnie przydatnych.

Co jeszcze warto mieć wśród narzędzi samochodowych?

W skrzynce z akcesoriami warto mieć nie tylko narzędzia samochodowe. Przydatne mogą okazać się również takie elementy jak zapasowe żarówki i bezpieczniki, taśma klejąca i drut, opaski zaciskowe oraz latarka. Czystość podczas napraw zagwarantują również rękawiczki jednorazowe oraz higieniczne ręczniki papierowe. Dzięki takiemu wyposażeniu auta kierowca z powodzeniem usunie niewielkie awarie w trakcie podróży.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas