Materiał Partnera Po czym poznać, że znaleźliśmy dobry warsztat samochodowy?

Po czym poznać, że znaleźliśmy dobry warsztat samochodowy?

Sprawdzony warsztat samochodowy to prawdziwy skarb, dla każdego posiadacza auta. Mimo że serwisów motoryzacyjnych jest bardzo wiele, znalezienie mechanika godnego zaufania, to nie lada wyczyn. Każdy z nas z pewnością nie raz miał do czynienia z osobą, która nadszarpnęła nasze zaufanie i zniechęciła do dalszej współpracy. Jak zatem rozpoznać, że trafiliśmy w zaufane ręce? Przeczytajcie nasze wskazówki, które z pewnością okażą się pomocne.

Doświadczony zespół

Doświadczenie mechaników pracujących w danych serwisie samochodowym powinno być dla nas kluczową kwestią. Niezaprzeczalnie oferta usług motoryzacyjnych jest bardzo duża, niestety w wielu punktach pracują osoby z niewielkimi kompetencjami w zakresie mechaniki samochodowej, które swoimi działaniami mogą wyrządzić więcej szkód, niż korzyści dla naszego pojazdu. Dlatego zawsze warto porozmawiać z mechanikiem i wypytać o jego wcześniejsze miejsca pracy, czy staż. Już sam sposób przeprowadzania wstępnego wywiadu dużo daje i pokazuje, czy osoba zna się na rzeczy, czy też raczej dopiero się uczy. Nie bójmy się pytać i rozmawiajmy z mechanikiem, przed oddaniem w jego ręce auta.

Pozytywne rekomendacje

Kolejną kwestią pomocną przy wyborze warsztatu samochodowego, jest opinie na temat świadczonych w nim usług. Zawsze warto zapytać znajomych, czy nie mają zaufanego punktu, który oferuje wysoki poziom usług motoryzacyjnych i jest przez nich sprawdzony. Alternatywą mogą być opinie na temat poszczególnych warsztatów w internecie. Informacje znajdziemy na wielu portalach oraz w mediach społecznościowych. Nie bójmy się z nich korzystać.

Adekwatna wycena usług

Równie istotną sprawą powinna być wycena świadczonych usług. Nie chodzi tutaj o to, aby wybierać serwis samochodowy z najtańszą czy najdroższą ofertą, gdyż to nie jest żaden wyznacznik. Chodzi przede wszystkim o to, aby cena była adekwatna do usterki i wyznaczona na podstawie wnikliwej analizy i rzeczowego uzasadnienia. Jeśli nasz serwisant potrafi klarownie uzasadnić podaną cenę naprawy samochodu po przeprowadzeniu wywiadu i wstępnym rozeznaniu oraz przeglądzie, to znak, że nie chce nas naciągnąć na wysokie koszty, a także, zna się na rzeczy i jest specjalistą w swojej dziedzinie. Tego właśnie doświadczymy w punkcie Mat Garage, zlokalizowanych w woj. podlaskim. Czasami lepiej jest udać się do mechanika zlokalizowanego dalej od nas, któremu więcej zapłacimy, lecz jeśli tylko mamy pewność co do jego usług, będzie to opłacalna inwestycja.

Reasumując, sprawdzony serwis samochodowy poznamy przede wszystkim po doświadczeniu osób w nim pracujących. Warto również zapoznać się z opiniami na temat świadczonych usług w internecie. Dzięki temu unikniemy rozczarowania i będziemy mieli pewność, że oddajemy auto w dobre ręce.

Opracowanie:

Mat-Garage Warsztat Samochodowy

Łapy , Malczewskiego 3

  • tel. 571 348 893

Podziel się