Materiał Partnera Olej do automatycznej skrzyni biegów – jaki wybrać?

Olej do automatycznej skrzyni biegów – jaki wybrać?

Manualne skrzynie biegów powoli ustępują miejsca automatom. Kierowcy, przyzwyczajeni do obsługi ręcznych skrzyń, mogą czuć się zagubieni i mieć problemy z przesiadką na automat. Wbrew pozorom nowoczesne mechanizmy wcale nie są tak awaryjne, Jak zwykli twierdzić kierowcy wprawieni w obsłudze tradycyjnych modeli aut. Sprawdźmy, dlaczego to skrzynie automatyczne cieszą się złą sławą.

Awarie automatycznych skrzyń biegów – najczęstsze przyczyny

Jedną z głównych przyczyn awarii automatów jest przegrzanie wskutek doboru niewłaściwego oleju smarującego. Jak wskazuje mechanik z CNS Centrum Naprawy Skrzyń, wybierając gorszy olej smarujący, musimy być przygotowani na utratę około 35% początkowej lepkości. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że pierwsza wymiana oleju powinna odbyć się po przejechaniu około 80 000 km, a następne – co 30 000 km. Zlekceważenie tych zaleceń może skutkować niewłaściwą pracą przekładni i jej zwiększoną awaryjnością. Wybór dobrego oleju to inwestycja, które na dłuższą metę przyniesie duże oszczędności. Produkty, polecane przez doświadczonych mechaników, nie tylko ułatwią zmianę przełożeń po pokonaniu dłuższych dystansów, ale też zagwarantują większą stabilność przy skrajnych temperaturach oraz zwiększą odporność elementów współpracujących.

Mechanik radzi: jak dobrać olej do przekładni?

Dopasowanie oleju do przekładni wymaga znajomości modelu pojazdu oraz określenia typu i rodzaju skrzyni biegów. Z pomocą doświadczonego mechanika dobierzesz olej o zdefiniowanych parametrach oraz normach wyznaczony przez producenta. Kluczową kwestią jest także jakość zastosowanego produktu. Sięgając po płyny eksploatacyjne z niższej półki, możesz spodziewać się, że po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów odczujesz trudności przy zmianie biegów oraz jej nietypową pracę. Uwaga! Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu skrzyni biegów w dobrym stanie i nie chcesz tracić pieniędzy na kosztowne naprawy, pamiętaj o wykonywaniu regularnych przeglądów i stosowaniu się do zaleceń producenta.


Opracowanie:

CNS Centrum Naprawy Skrzyń

Palędzie , Nowa 76

  • tel. 733 066 066

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas