Materiał Partnera Oględziny wnętrza przyczepy kempingowej

Oględziny wnętrza przyczepy kempingowej

Kupując przyczepę kempingową bardzo ważne jest to, co posiada ona w środku. Wszelkie udogodnienia będą pozytywnie wpływać na użytkowanie jej podczas wyjazdów. Jednakże oprócz wyposażenia koniecznie trzeba zwrócić uwagę, w jakim stanie znajduje się wnętrze przyczepy. W tym celu należy dokładnie obejrzeć przyczepę, ponieważ ślady użytkowania lub uszkodzeń nie zawsze widocznie są na pierwszy rzut oka.

Podstawowe rzeczy, na które zwracać uwagę w środku przyczepy

Rozpoczynając oględziny wnętrza przyczepy kempingowej pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest wąchanie wnętrza. Wydaje się to być nieco nietypową czynnością, jednakże pomoże nam to w zlokalizowaniu ewentualnych uszkodzeń przyczepy. W przypadku, gdy wyczujemy zapach stęchlizny lub czegoś równie nieprzyjemnego, wówczas możemy mieć podejrzenia, że we wnętrzu przyczepy kempingowej coś może gnić. Taki nieprzyjemny zapach może być spowodowany zbutwiałymi elementami mebli, ścian lub podłogi, o ile wykonane są one z drewna.

Czujność powinniśmy zachować także wtedy, kiedy wyczujemy nadmiernie świeży zapach. Może być on oznaką, że sprzedawca na szybko odświeżył wnętrze, aby zamaskować wady pojazdu. Jeśli spotkamy się z taką sytuacją najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne sprawdzenie narożników przyczepy oraz zajrzenie do szaf, a także pod wszelkie siedzenia, ponieważ tam mogą być nieprzyjemne rzeczy.

Podczas oględzin wnętrza przyczepy kempingowej należy dokładnie przyjrzeć się obrzeżą okien, drzwi i wywietrzników. Być może po długotrwałym użytkowaniu są one nieszczelne. Duże znaczenie ma również stan podłogi. Gdy czujemy, że ugina się ona pod nami, wówczas możemy podejrzewać, że przyczepa była dość intensywnie użytkowana.


Wyposażenie i jego sprawność

Oczywiście poza stanem przyczepy ważne znaczenie przy jej zakupie ma to, co posiada ona wewnątrz oraz czy znajdujące się w niej wyposażenie jest w pełni sprawne. Standardem w dzisiejszych czasach jest to, że przyczepa kempingowa wyposażona jest w ciepłą i zimną wodę, a także chemiczną toaletę. Takie wyposażenie bez problemu znajdziemy w przyczepach oferowanych przez firmę Import Export. Cenną wiedzą jest informacja na temat liczby gniazdek 230 V i 12 V znajdujących się w przyczepie. Dobrze jest także zwrócić uwagę na pojemność zbiorników na wodę i ścieki. Gdy ta pojemność jest mała, wówczas będziemy musieli przygotować się na częstsze ich czyszczenie.

Podczas wewnętrznych oględzin przyczepy kempingowej należy zwrócić uwagę na szczelność instalacji wodnej. W tym celu wystarczy wlać wodę do zbiornika i włączyć pompę. Ciągłe działanie pompy będzie świadczyło o szczelności instalacji. W przypadku, gdy pompa przerywa w trakcie pracy, może to oznaczać, że instalacja jest nieszczelna.

Jedną z ostatnich rzeczy, na które należy zwrócić uwagę jest liczba łóżek i ich rozmieszczenie. Przyczepy kempingowe często wyposażone są w piętrowe lub rozkładane łóżka, ponieważ to pozwala na zaoszczędzenie miejsca.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas