Materiał Partnera Naprawy mechaniczne samochodów powypadkowych

Naprawy mechaniczne samochodów powypadkowych

Ulegające zdarzeniom drogowym pojazdy są nierzadko w stanie wymagającym znacznych napraw. Prace w tym zakresie realizowane przez renomowane warsztaty obejmują bardzo często elementy mechaniczne samochodów, których wymiana lub regeneracja może być kosztowna, ale bez jej zrealizowania bezpieczne poruszanie się pojazdem nie będzie możliwe. Jakie konkretnie komponenty najczęściej są wymieniane w naprawach powypadkowych?

Elementy silnika

Silnik znajdujący się w większości samochodów w przedniej ich części narażony jest na zniszczenia powstałe wskutek wypadku. Kolizje czołowe z innymi pojazdami lub elementami statycznymi powodują absorbowanie siły i obciążeń właśnie przez elementy znajdujące się z przodu auta – w przypadku uszkodzenia zderzaka najczęściej dochodzi także do zniszczenia chłodnicy. Znajdująca się przeważnie przed silnikiem wraz z niezbędnymi elementami układu chłodniczego część naprawiana jest przez warsztaty w samochodach powypadkowych stosunkowo często. Jej funkcja jest niezwykle istotna, dlatego element ten musi być przywrócony do pierwotnej sprawności.

Specjalistyczne zakłady mechaniki pojazdowej zajmujące się naprawami mechanicznymi pojazdów powypadkowych wskazują także na inne komponenty jednostki napędowej, które ulegają uszkodzeniom przez kolizje. Warsztat Ascar jest w stanie zająć się kompleksowo nie tylko wymianą zniszczonych elementów, ale także późniejszą kalibracją naprawionego pojazdu. Co to konkretnie oznacza?

Problematyczne zawieszenie

Jednym z najczęściej uszkadzanych układów wskutek kolizji drogowych jest zawieszenie. Wahacze, amortyzatory, końcówki drążków kierowniczych czy łączniki stabilizatora to komponenty, które narażone są na ogromne przeciążenia i nierzadko pękają bądź zostają zniszczone w inny sposób. Po ich wymianie konieczne jest wykonanie geometrii kół oraz ustawienie ich zbieżności, dzięki czemu pojazd będzie poruszał się prosto, a kierownica nie będzie charakterystycznie ściągać w lewo lub prawo.

W ramach napraw mechanicznych samochodów powypadkowych specjalistyczne warsztaty zajmują się także innymi elementami, które szczególnie narażone są na uszkodzenia w trakcie zdarzeń drogowych. To lampy – ich wymiana to konieczność odpowiedniego podłączenia poszczególnych przewodów, a także montaż zaczepów. Po ich zainstalowaniu niezbędne jest ustawienie świateł w taki sposób, by nie oślepiały one innych uczestników ruchu drogowego, a kierowcy naprawionego pojazdu zapewniały jak najlepszą widoczność. Również i tego typu usługę świadczą specjalistyczne zakłady mechaniki pojazdowej wykonujące naprawy aut powypadkowych.

Podziel się