Materiał Partnera Naprawa zawieszenia w warsztacie MAR SERVICE AUTO-KOŁO

Naprawa zawieszenia w warsztacie MAR SERVICE AUTO-KOŁO

Stan polskich dróg negatywnie wpływa na żywotność zawieszania samochodów. Kierowcy muszą uważać zatem, by nie uszkodzić podzespołów wymagających rozebrania całego podwozia. Może to się wiązać z dużymi kosztami serwisowymi. Na szczęście większość uszkodzeń zawieszenia dotyczy elementów łatwych w demontażu. To je tanio, szybko i przy użyciu części najwyższej klasy wymienia warsztat MAR SERVICE AUTO-KOŁO z Radzymina. Z jakimi uszkodzeniami zawieszenia najczęściej przyjeżdżają do tego zakładu kierowcy aut osobowych i dostawczych?

Dlaczego sprawne zawieszenie auta jest tak ważne?

Zawieszenie samochodu wpływa na komfort jazdy kierowcy i jego pasażerów, a także na płynność jazdy i jej osiągi. W pełni sprawne zawieszenie ważne jest też dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To od całego podwozia zależy w dużej mierze sprawność pokonywania ostrych zakrętów, wzniesień czy też dziur. Zawieszenie przenosi zatem na swoją konstrukcję olbrzymie siły.

Mechanicy warsztatu MAR SERVICE AUTO-KOŁO podkreślają, że sprawność i jakość zawieszenia zależy od typu auta, jego marki i modelu, a także standardu. Obecnie w osobówkach montuje się zawieszenia w modelu kolumny McPhersona z przodu i belki podatnej z tyłu; w modelu zawieszenia wielowahaczowego; a także w modelu tylnej belki z poprzecznymi osiami skrętnymi. Każdy z tych typów zawieszenia wykazuje inne awarie po długim czasie eksploatacji. Bezsprzecznie muszą one być na bieżąco serwisowane tak, by nie doprowadzić do ich pogłębiania. Mechanicy MAR SERVICE AUTO-KOŁO rekomendują wykonywanie przeglądu podwozia przynajmniej raz na pół roku. Istotne jest to też po najechaniu na większą dziurę czy po stłuczce.

Co trzeba wymieniać w zawieszeniu?

Lista podzespołów, które mogą ulec uszkodzeniu w zawieszeniu, jest naprawdę długa. Na szczęście większość z nich posiada stosunkowo prostą konstrukcję i jest łatwa w demontażu. Wpływa to na koszty serwisu, które można również obniżyć poprzez wykorzystanie części zamiennych. Je proponuje kierowcom warsztat MAR SERVICE AUTO-KOŁO. W droższych i nowszych autach lepiej jednak stawiać na podzespoły oryginalne. Na jakie elementy kierowca musi zaś szczególnie zwrócić uwagę?

W zawieszeniu najczęściej uszkodzeniu lub wyeksploatowaniu ulegają:

  • sworznie wahacza,
  • wahacze,
  • silentblocki,
  • łączniki stabilizatora,
  • drążki kierownicze,
  • amortyzatory przednie,
  • amortyzatory tylne.

Jak rozpoznać zaś awarie tychże elementów? Przede wszystkim wpływają one na komfort oraz osiągi jazdy. Niewłaściwe zachowanie samochodu na trasie powinno zawsze skutkować wizytą w warsztatach, które specjalizują się w naprawie zawieszeń. To właśnie MAR SERVICE AUTO-KOŁO udziela wsparcie każdemu kierowcy, gwarantując kompleksową obsługę. Przy naprawach zawieszenia ważne jest bowiem m.in. to, by prócz naprawy uszkodzonego elementy wykonać drobny serwis  wulkanizacyjny: ustawienie zbieżności kół, wymiana klocków hamulcowych, dopompowanie opon. 

Opracowanie:

Mar Service Auto-Koło Naprawy Marian Szraga

Radzymin , Szkolna 10c

  • tel. 606 695 856

Podziel się