Materiał Partnera Naprawa układu hamulcowego i najczęstsze z nim problemy

Naprawa układu hamulcowego i najczęstsze z nim problemy

Praca mechanika samochodowego jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie. Niemal każda rodzina dysponuje co najmniej jednym pojazdem czterokołowym, który czasem wymaga przeglądu czy naprawy w razie pewnych nieprawidłowości. Bez wysiłków przedstawicieli tego zawodu wiele z nich nie mogłoby choćby wyjechać na jezdnię. Jednym z najważniejszych układów w samochodzie jest hamulcowy i to właśnie jemu się dzisiaj przyjrzymy.

Naprawa układu hamulcowego – jedna z usług mechanika samochodowego

W warsztacie (takim, jak np. Auto-Korpat z Żychlina), czyli miejscu pracy każdego mechanika samochodowego, dzieje się cała magia. To właśnie tam znajduje się specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest zdiagnozowanie problemu oraz naprawa różnych części i układów samochodowych. Wykonywane są tam lekkie prace, takie jak serwis czy wymiana opon, ale także i te poważniejsze naprawy, jak właśnie choćby naprawa układu hamulcowego.

O ile w przypadku drobnych usterek i awarii jesteśmy w stanie bez problemu samodzielnie poradzić sobie z problemem, ale nie da się ukryć, że samochód to zespół wielu skomplikowanych układów, które ze sobą współdziałają. Dlatego w przypadku poważniejszych problemów, np. z układem hamulcowym, warto jest zwrócić się o pomoc do mechanika, który posiada na tyle szeroką wiedzę o samochodach i ich budowie, że będzie w stanie sobie poradzić z niemal każdą awarią. Co ciekawe, wielu mechaników specjalizuje się w jednym układzie, dzięki czemu są w stanie zapewnić jak największą obsługę w danym zakresie. Często w dobrych warsztatach samochodowych pracuje choć jeden specjalista w danej dziedzinie. Dzięki temu warsztat może być niezwykle wszechstronny w ramach usług, jakie może oferować swoim klientom.

Najczęściej spotykane problemy układu hamulcowego

Układ hamulcowy jest jednym z bardziej skomplikowanych i złożonych układów w samochodzie. Przy tym jest też kluczowym. Dlatego nie można lekceważyć nawet najmniejszej usterki układu hamulcowego, gdyż jest odpowiedzialny bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu podczas jazdy.

W takich momentach warto zwrócić się do mechanika o naprawę układu hamulcowego, zanim choćby mała usterka doprowadzi do tragedii i uszczerbku na zdrowiu naszym lub osób trzecich. Najczęstszymi usterkami układu hamulcowego są:

  • awaria uszczelniaczy tłoczków i prowadnic zacisków,
  • nieprawidłowa praca zacisków,
  • zapieczenie hamulców,
  • wycieki płynu hamulcowego.
Jeśli zauważymy słabsze działanie hamulców, warto zwrócić się do sprawdzonego mechanika o zdiagnozowanie problemu. Bo na pewno lepiej dmuchać na zimne.

Opracowanie:

Auto-Korpat Patryk Glapiński

Żychlin , Lipiny 30

  • tel. 661 548 010

Podziel się