Materiał Partnera Naprawa skrzyni biegów a ilość i jakość oleju

Naprawa skrzyni biegów a ilość i jakość oleju

Regularna wymiana oleju przedłuża żywotność skrzyni biegów. Płyn jest bowiem jej siłą napędową. Odpowiada za tarcie, smarowanie, chłodzenie, tłumienie wstrząsów i hałasów w pojeździe. Musimy pamiętać, że ta część samochodu szczególnie potrzebuje wymiany i uzupełniania oleju. Powinna być konserwowana i poddawana systematycznym kontrolom. Tylko takie czynności pozwolą cieszyć się bezawaryjną jazdą.

Poziom oleju w skrzyni biegów

Zbyt mała ilość oleju staje się początkiem problemów ze skrzynią biegów. Zakupiony płyn musi spełniać wymagania techniczne zalecane przez producenta danego samochodu. Niewłaściwa jakość oraz ilość to podstawowe kwestie, które najczęściej stają się przyczyną jej awarii. Brak oleju powoduje tarcie oraz przegrzewanie się elementów, czyli ich zużycie oraz wytwarzanie opiłków metalu. Produkt musi być oczywiście odpowiednio dobrany, żeby zapobiegał problemom. Wymiana co 10-15 tysięcy kilometrów jest obecnie standardem. Zaniedbywanie tego obowiązku jest nieopłacalne. Jeśli, potrzebujemy serwisu olejowego, aby pozbyć się szlamów i oczyścić go z osadu węglowego, udajmy się do PHU Piotr Kudzin, Jeśli rzadko wymienialiśmy płyn silnikowy, w trakcie jazdy często hamowaliśmy i przyspieszaliśmy lub samochód długo nie był uruchamiany, warto wybrać się do profesjonalnego mechanika.

Zakup oleju do samochodu – na co zwrócić uwagę?

Olej jest niezbędny do funkcjonowania pojazdu. Odpowiada bowiem za poprawne smarowanie silnika. Wybór nie jest taki prosty, zważywszy na ilość produktów na rynku. Jest wiele marek płynów silnikowych, które mają różne zastosowanie i właściwości. Kierowane są do określonych typów silników. Olej powinien być lepki i gęsty. Udajmy się do autoryzowanego sprzedawcy, żeby wymiana podwajała trwałość filmu olejowego i zapobiegała jego zerwaniu, minimalizując tarcie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że silnik zawsze zareaguje zgodnie z naszym oczekiwaniem i będzie nam służył bezawaryjnie przed długi czas.

Opracowanie:

Piotr Kudzin PHU

Zaścianki , Szosa Baranowicka 39

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas