Artykuł sponsorowany Naprawa, regeneracja i czyszczenie wtryskiwaczy

Naprawa, regeneracja i czyszczenie wtryskiwaczy

Wtryskiwacze common rail, które znajdziemy w samochodach z silnikiem dieslowym, są bardzo wydajne, zapewniając proekologiczne spalanie paliwa. Nastawione są one jednak na wysoki poziom natężenia swojej pracy, w tym na tworzenie się osadów, czy niszczenie podzespołu na skutek wysokich skoków ciśnienia m.in. w zasobniku. Ważne jest zatem wymienianie, czy regenerowanie układów common rail po przejechanych około 150 tys. kilometrów. Dowiedz się, na czym polega proces ich regeneracji, naprawy, czy czyszczenia.

Naprawa układu common rail

Naprawa układu common rail ma miejsce, w przypadku kiedy usterka jest zbyt zaawansowana do jej prostego wyeliminowania. Najczęściej serwis w takim przypadku polega, na wymianie całego wtryskiwacza, bądź jego określonej części. Mowa między innymi o filtrze szczelinowym, kanale dopływowym, wkładkach i nakładkach, czy też sprężynach. Czasem wymian danego komponentu, pozwala cieszyć się sprawnym układem common rail, a niekiedy jedynym wyjściem z sytuacji, jest całkowite wymienienie podzespołu. Istotne przy tym jest to, że najlepsze warsztaty podejmujące się napraw, czy regeneracji common rail, wybierają tylko oryginalne producenckie części, między innymi koncernu BOSCH oraz marki DELPHI. Taką wysoką jakościowo współpracę, gwarantuje zakład DISPOL, który podejmuje się również płukania układu paliwowego.

Regeneracja common rail

Proces regeneracji układu common rail polega przede wszystkim na drobnych naprawach, czyszczeniu wtryskiwaczy, a także na profesjonalnej kalibracji. Ustawienie odpowiednich parametrów dla optymalnej pracy silnika, jest bardzo ważne, a w trakcie długotrwałej eksploatacji common rail, te mogą uleć zmianie. Regeneracja to zatem tańszy od wymiany i naprawy sposób serwisu, który polega także na konserwacji podzespołów. Wszystko odbywa się zaś po dokładnym wymontowaniu wtryskiwaczy, a następnie po ich precyzyjnej rozbiórce na części. Kolejnym etapem jest mikroskopijna analiza stanu technicznego danych elementów i ich czyszczenie. Wymieniane są również uszczelnienia, a także inne mniejsze, wyeksploatowane część. W końcowym etapie są one składane i cały wtryskiwacz montowany jest ponownie na swoje pierwotne miejsc.

Czyszczenie układu paliwowego

Czyszczenie układu paliwowego to proces, który znacznie wpływa na stan techniczny i funkcjonalność pomp, przewodów paliwowych, filtrów, wtryskiwaczy, a także listew wtryskiwaczy. Płukanie następuje zaś po podłączeniu specjalnego urządzenia, które w mało inwazyjny sposób, usunie większe i mniejsze zanieczyszczenia. Warto przy tym dodać, że proces ten jest błyskawiczny i nie wymaga demontażu common rail. Istotne przy tym jest jednak to, aby czyszczenie układu paliwowego było wykonywane regularnie – przynajmniej raz w roku. Serwis ten nie tylko pozytywnie wpływa bowiem na system common rail, ale także pośrednio na filtr cząstek stałych, który również jest bardzo drogi w naprawie/wymianie.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas