Materiał Partnera Na czym polega hydrofobizacja szyb samochodowych? Poznaj ofertę firmy Auto Glass Partner!

Na czym polega hydrofobizacja szyb samochodowych? Poznaj ofertę firmy Auto Glass Partner!

Czy zdarzyło Ci się podczas jesiennej pogody poruszać się pojazdem i nie mogąc doczyścić szyby za pomocą płynu do spryskiwaczy i wycieraczek? A może podczas intensywnej ulewy trudni było Ci podróżować ze względu na obniżoną widoczność? Otóż jest to na sposób, aby szyba samochodowa była idealnie czysta – można wykonać zabieg hydrofobizacji. W tym artykule dowiesz się, na czym on  polega, jakie ma zalety oraz poznasz ofertę firmy Auto Glass Partner!

Czym jest hydrofobizacja szyb samochodowych?

Oglądając szkło pod mikroskopem można zauważyć, że jego powierzchnia nie jest zupełnie gładka i posiada szereg małych wgłębień, w których mogą gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, jak np. uciążliwy kurz. Niejeden kierowca prowadził auto w jesienną pogodę, kiedy na zewnątrz powietrze jest wilgotne i bardzo łatwo można zabrudzić szybę do tego stopnia, że nie sposób usunąć brud za pomocą wycieraczek i płynu do szyb. Sposobem na to, aby szyba przednia i boczne w aucie były idealnie czyste jest wykonanie hydrofobizacji, czym zajmują się specjaliści ze sprawdzonej firmy Auto Glass Partner Emilia Teresak z Grudziądza na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki temu tworzy się na powszechni niewidoczny cienki film, który sprawia, że woda, kurz czy inne zanieczyszczenia w znacznie mniejszym stopniu przylegają do szyby.

Jak wygląda proces hydrofobizacji szyb?

Szyba w ten sposób zyskuje właściwości wodoodporne, gdyż jej powierzchnia staje się doskonale gładka. Podczas tego zabiegu na szybę nakłada się specjalną nanopowłokę, która po wyschnięciu poddawana jest polerowaniu. Jeżeli na szybie znajdują się rysy lub drobne odpryski, to przed nałożeniem powłoki wodoodpornej, wygładzającej szybę, trzeba pozbyć się jej wszelkich usterek, gdyż później nie będzie to możliwe. Aby przyczepność powłoki była maksymalna, trzeb uprzednio szybę dokładnie umyć, odtłuścić i wysuszyć. W efekcie takiego procesu przyczepność zanieczyszczeń oraz wody zmniejsza się nawet o 70%. Dzięki temu woda podczas obfitej ulewy tworzy na powszechni szyby kropelki, utrzymując dobrą widoczność.

Nanotechnologiczny impregnat tworzy całkowicie niewidoczna warstwę, która zmniejsza przyleganie nie tylko wody w stanie ciekłym, ale też np. szronu czy śniegu. Jedną z ciekawostek początków stosowania hydrofobizacji, jest fakt, iż była ona stosowana w pierwszej kolejności do zabezpieczania szyb samolotów, aby nie ograniczać w nich widoczności. Dopiero potem technika ta została przeniesiona do szeroko rozumianej motoryzacji. Trzeba też pamiętać, że z czasem na szybie bez warstwy ochronnej powstają takie trudne do usunięcia zanieczyszczenia, które mogą nawet z upływem czasu delikatnie zmienić odcień szyby. Aby tego uniknąć i cieszyć się idealnie czysta szybą nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, warto wykonać hydrofobizację w sprawdzonej firmie Auto Glass Partner!

Opracowanie:

Auto Szyby Partner Emilia Teresak

Grudziądz , por. Krzycha 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas