Materiał Partnera Myjnia ręczna czy automatyczna?

Myjnia ręczna czy automatyczna?

Użytkownicy samochodów stają często przed wyborem – myjnia ręczna czy automatyczna? Podjęcie decyzji nie należy do prostych ponieważ każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Postaramy się dzisiaj omówić szczegółowo zarówno specyfikę myjni ręcznej jak i automatycznej. Mając dokładny obraz zalet i wad obu rozwiązań będzie Wam dużo łatwiej podjąć ostateczną decyzję co do wyboru konkretnej usługi.

Zalety myjni ręcznej

Jako pierwszą zaletę myjni ręcznej należy wymienić przede wszystkim dokładność. Wynika ona z faktu, że usługę mycia wykonuje członek personelu. Dzięki temu jest on w stanie zauważyć miejsca mocniej zabrudzone i skupić się na ich wyczyszczeniu. Ponadto może dostrzec i usunąć zabrudzenia z felg czy kratek wentylacyjnych. Dużo efektywniej będzie także przebiegać mycie większych aut dostawczych oraz ciężarowych.

Ogromną zaletą myjni ręcznej jest bez wątpienia wykwalifikowany personel. Renomowane myjnie inwestują w szkolenie pracowników oraz nowoczesne środki myjące, dzięki czemu rośnie efektywność samej usługi. Wprawa, doświadczenie, umiejętności oraz spostrzegawczość sprawiają, że pracownicy myjni są w stanie dokonać kompleksowego, bardzo dokładnego czyszczenia.

Myjnia ręczna daje także możliwość dostosowania usługi do potrzeb Klienta. Zmiany mogą dotyczyć kosmetyki auta czy włączenia dodatkowych usług jak polerowanie lub woskowanie karoserii. Jednocześnie jesteśmy w stanie ustalić z pracownikami myjni na czym najbardziej nam zależy i na jakich elementach powinni się szczególnie skupić.

Korzystanie z myjni ręcznej to także wygoda. Po zleceniu wybranego zakresu czyszczenia auta możemy bez obaw zająć się swoimi sprawami i wrócić, kiedy samochód będzie już gotowy do odbioru.

Powierzając czyszczenie auta pracownikom myjni ręcznej mamy gwarancję ochrony lakieru przed zarysowaniem. Doświadczony pracownik dozując ilość użytej chemii i formę mycia jest w stanie ochronić lakier auta przed uszkodzeniem.

Wady myjni ręcznej

Jest ich niewiele, ale z pewnością myjnia ręczna ma też swoje wady. Jedną z nich możemy nazwać dłuższy czas obsługi, aniżeli ma to miejsce w przypadku myjni automatycznej. Nie da się ukryć, że myjnia ręczna jest również droższa. Zazwyczaj też nie oferuje usługi suszenia auta. Może być uciążliwe szczególnie w okresie zimowym.

Zalety myjni automatycznej

Czas teraz na zalety myjni automatycznej. Największe atuty tego rozwiązania to krótki czas mycia auta, niska cena oraz duża dostępność punktów, w których możemy umyć samochód. Na uwagę zasługuje również duża wygoda korzystania z usług myjni automatycznej. Podczas mycia auta nie musimy nawet wychodzić z samochodu. Myjnie automatyczne są często zlokalizowane blisko innych punktów usługowych co daje nam możliwość załatwienia kilku spraw jednocześnie.

Wady myjni automatycznej

Wymieniając wady myjni automatycznej łatwo można zauważyć, że jest ona kompletnym przeciwieństwem myjni ręcznej. Do jej największych minusów możemy zaliczyć ryzyko uszkodzenia lakieru przez pracujące automatycznie szczotki. Nie są one wystarczająco czyszczone po umyciu kolejnych pojazdów przez co gromadzą się na nich drobiny kurzu. Podczas kolejnego mycia mogą one powodować powstawanie rys na lakierze.

W przypadku ewentualnej awarii lub nieprawidłowej kalibracji dozownika chemii czyszczącej również może dojść do uszkodzeń powodujących odbarwienie lub pęknięcia lakieru.

Myjnia automatyczna nie może pochwalić się tak dużą dokładnością czyszczenia jak myjnia ręczna. Ponadto dużo gorzej radzi sobie z samochodami dostawczymi oraz ciężarowymi. W przypadku wyboru opcji woskowania efekt końcowy jest o wiele słabszy aniżeli w przypadku wykonania tego zabiegu przez pracownika myjni ręcznej.

Właściciele myjni ręcznej PHU AJAR z Radzymina jednoznacznie podkreślają, że Klienci dużo chętniej wybierają ich usługi rezygnując z myjni automatycznych. Powyższe porównanie zdaje się potwierdzać ten trend. Faktycznie myjnia ręczna oferuje dużo większe bezpieczeństwo i dokładność wykonania usługi. A na tym przecież najbardziej zależy Kierowcom.

Opracowanie:

Ajar P.H.U. Joanna Rembelska

Radzymin , Wołomińska 20b

  • tel. 509 379 459

Podziel się