Artykuł sponsorowany Myjnia modułowa i myjnia kontenerowa – czym się różnią?

Myjnia modułowa i myjnia kontenerowa – czym się różnią?

Jeśli pragniemy zainwestować w myjnię bezdotykową, z pewnością staniemy przed wieloma wyborami. Jednym z nich będzie ten związany z jej rodzajem. Myjnię bezdotykową można bowiem zbudować na wiele sposobów. Szczególnie popularne są myjnie kontenerowe oraz myjnie modułowe. Różnią się one od siebie dość znacznie, znajdując swe miejsce w zupełnie innych okolicznościach.

Myjnia modułowa – kompaktowe rozwiązanie

Myjnia modułowa to idealne rozwiązanie dla myjni bezdotykowych, które mają powstać przy arteriach drogowych o niskim lub średnim natężeniu ruchu. Sprawia to, że idealnie nadają się one jako dopełnienie infrastruktury miejskiej w małych i średnich ośrodkach.

Często myjnie modułowe stosowane są jako dodatek do już istniejącej działalności gospodarczej. Warto umiejscowić ją przy warsztacie samochodowym, punkcie serwisowania ogumienia lub przy stacji benzynowej – w ten sposób możemy liczyć na stały, wysoki napływ klientów.

Co istotne, myjnie modułowe są znacznie mniejsze niż konkurencyjne myjnie kontenerowe, przez co stanowią rozwiązanie dużo bardziej uniwersalne – nie zajmują wiele miejsca i sprawdzą się idealnie w wymienionych wyżej scenariuszach.

Jedną z firm oferujących kompleksowe rozwiązania z dziedziny myjni samochodowych jest przedsiębiorstwo Waterwash. To w ofercie tego typu placówek znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do wybudowania profesjonalnej myjni.

Jakie są cechy myjni bezdotykowej w wariancie kontenerowym?

Myjnia kontenerowa to dużo bardziej rozbudowana siostra myjni modułowej. W kontenerze, od którego ten typ myjni bierze swoją nazwę, znajduje się pełne zaplecze techniczne. Sprawia to, że całe wrażliwe oporządzenie jest dużo lepiej zabezpieczone. Ponadto, kontener znacząco powiększa przestrzeń magazynową myjni, w której mogą znajdować się między innymi części zamienne – co pozwala na szybszą konserwację myjni – oraz środki myjące.

Myjnie kontenerowe zajmują więcej miejsca niż myjnie modułowe, dlatego nie zawsze nadają się do rozszerzenia już funkcjonującej działalności – trudniej je bowiem zmieścić na działce mieszczącej już siedzibę firmy. Z tego względu w formie tej funkcjonują najczęściej przy większych stacjach benzynowych.

W kontenerze istnieje nie tylko możliwość wydzielenia miejsca magazynowego, lecz także małego pomieszczenia socjalnego wraz z toaletą czy biura dla pracownika odpowiedzialnego za doglądanie myjni.

Przy wyborze optymalnego rodzaju myjni samochodowej najlepiej skorzystać z pomocy fachowca – oceni on predyspozycje działki przeznaczonej na budowę myjni, zwróci uwagę na jej położenie oraz istniejące już struktury. Są to kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednego z opisanych powyżej rozwiązań.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas