Materiał Partnera Mycie samochodu - samodzielnie, czy z pomocą profesjonalistów?

Mycie samochodu - samodzielnie, czy z pomocą profesjonalistów?

Jesteś właścicielem samochodu? Jeżeli tak, na pewno zdajesz sobie sprawę z konieczności jego regularnego mycia. Niektórzy robią to raz w tygodniu, natomiast inni raz na kilka tygodni. Oczywiście im nowsze auto, tym więcej pracy wymaga. Poza gruntownym umyciem karoserii, warto również wykonać woskowanie, polerowanie, czy też czyszczenie tapicerki. W tym artykule dowiesz się co jest lepsze, samodzielne mycie auta, czy skorzystanie z usług firmy!

Dlaczego warto korzystać z myjni samochodowych?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, mycie samochodu jest niezbędne, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom karoserii oraz innym poważnym usterkom. Mimo że wystarczy umyć samochód raz w tygodniu, wielu zapracowanych właścicieli nie ma na to czasu! Jeżeli już go wygospodaruje to zrobi to pobieżnie. Po kilku latach negatywne skutki „dbania” o pojazd w ten sposób mogą być spore. Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług myjni. To tam wykwalifikowani pracownicy zajmą się dokładnym umyciem karoserii Twojego samochodu. Jedną z godnych polecenia firm jest MJS Myjnia Ręczna. Firma oferuje kompleksowe mycie samochodu, suszenie oraz pielęgnację karoserii. W ich ofercie znajdziesz również:

  • odkurzanie
  • pranie podsufitki
  • kompleksowe czyszczenie pojazdu
  • woskowanie
  • pranie tapicerki.

Jeżeli chodzi o zalety korzystania z myjni to jest ich sporo. W przeciwieństwie do samodzielnego mycia samochodu, nie musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, myjki oraz środki pielęgnacyjne. To pracownicy firmy dysponują odpowiednim sprzętem. Po drugie oszczędzasz czas. Samo wymycie samochodu zajmie godzinę, nie wspominając już o woskowaniu, czy też polerowaniu! Zlecając to zadania innym, Ty sam możesz efektywnie wykorzystać cenny czas. Trzecią zaletą korzystania z myjni samochodowych jest wiedza i doświadczenie pracujących tam osób. W końcu mało kto ma odpowiednie umiejętności, które pozwolą mu idealnie umyć i wypolerować karoserię! Mało tego, użycie polerek oraz innego specjalistycznego sprzętu wymaga precyzji i doświadczenia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zbyt mocne dociśnięcie polerki może skutkować powstaniem rys oraz ubytków lakieru.

Jakość używanych środków czystości również odgrywa kluczowe znaczenie. W zależności od lakieru, jego kondycji oraz koloru dobiera się nieco inne preparaty. Tylko wykwalifikowane osoby będą wiedzieć, jakie środki zastosować.

Dobra myjnia, czyli jaka?

Pamiętaj, że myjnia myjni nie jest równa. Jeżeli zależy Ci na fachowej obsłudze oraz gruntownym wyczyszczeniem samochodu, sprawdź ofertę wspomnianej firmy MJS. Możesz tam zostawić swój samochód, który zostanie poddany gruntownym porządkom, takimi jak czyszczenie, polerowanie, woskowanie oraz pranie tapicerki! Szczegółową ofertę możesz znaleźć na stronie internetowej.

Opracowanie:

Mjs Myjnia Ręczna Autodetailing Jacek Smolorz

Stronie Śląskie , Polna 18A

Podziel się