Artykuł sponsorowany Montaż instalacji LPG z perspektywy zlecającego

Montaż instalacji LPG z perspektywy zlecającego

Dzisiaj tysiące kierowców poszukuje dobrego zakładu mechaniki i elektromechaniki samochodowej, który zajmuje się profesjonalnym wdrożeniem instalacji LPG w aucie. Podyktowane jest to głównie wysokimi cenami benzyny, a wysoką opłacalnością poruszania się na długich – a także krótkich – trasach właśnie na gaz. Warto zatem wiedzieć, jak wygląda montaż instalacji LPG, z perspektywy klienta.

Krok pierwszy – poszukiwanie dobrego warsztatu

Wdrożeniem instalacji LPG zajmuje się stosunkowo dużo zakładów motoryzacyjnych. Nie każdy z nich jest jednak szeroko wyspecjalizowany, gwarantując zarówno montowanie układów II, III, czy IV generacji, jak i V (instalacja gazowa sekwencyjna), czy nawet VI opierającej się o wtryski bezpośrednie LPG w fazie ciekłej. Istotne przy tym jest również to, aby dany warsztat oferował tylko podzespoły od najlepszych producentów! Jeśli chcesz wdrożyć jak najtańszą instalację LPG, zrezygnuj z tego pomysłu. Może on się okazać chybiony, przynosząc częste usterki całego układu. Lepiej postawić na wysokiej jakości komponenty, idealnie dopasowane do auta, a także naszego budżetu! To zapewnia dedykowany technologii LPG zakład motoryzacyjny AUTO-GAZ z Wrocławia!

Oględziny samochodu

Jak już trafimy do takich warsztatów, jak ten wrocławski, szeroko wyspecjalizowani eksperci, dokonają szczegółowej analizy naszego pojazdu. Ważne jest określenie stanu zużycia różnych podzespołów, mocy i pojemności silnika, poziomu elektronizacji, czy nawet stylu naszej jazdy oraz przeznaczenia auta (pojazd miejski, osobowy na dalekie trasy, dostawczy). Po szczegółowej wizji, dobry zakład przygotuje odpowiednie propozycje wdrożeniowe, ustalając z klientem kosztorys. Często jego elementem są obliczenia poziomu oszczędności, którą da zastosowana instalacja – można dokonać tego na własną rękę, korzystając ze specjalistycznych internetowych kalkulatorów inwestycyjnych.

Montaż instalacji LPG

Montaż instalacji LPG trwa w zależności od generacji, dostępności podzespołów i mniejszych części, czy natężenia prac warsztatu. Czas wykonawstwa najczęściej waha się od dwóch dni do przeszło tygodnia. Wbrew pozorom instalacja LPG to bowiem nie tylko sieć przewodów, elektrozaworów, wtryskiwaczy, czy zbiorników walcowych/toroidalnych. Na przykład dla tej sekwencyjnej ważne są działania komputerowej kalibracji, dotyczącej komputera gazowego, sterowników wtrysku, przełączników benzyna-gaz. Istotnymi czynnościami wdrożeniowymi, są również idealnie dobrane reduktory/parowniki!

Instruktaż i testy

Przy odbiorze auta z gazową instalacją, eksperci danego zakładu przeprowadzą odpowiednie działania instruktażowe. Warto wiedzieć również, że wcześniej często wykonują oni dłuższe testy sprawności zamontowanego systemu ­– stąd kilkudniowy okres oczekiwania na realizację zlecenia. Jeśli wszystko działa bez zarzutów, a my czujemy pełen komfort i prostotę jazdy, możemy zacząć cieszyć się z lepszych osiągów na drodze, z niższych kosztów eksploatacji, a także z proekologicznego użytkowania auta! 

Opracowanie:

Wojciech Wieczorek

Wrocław , Lutyńska 42

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas