Materiał Partnera Luksusowe samochody używane – które marki wiodą prym?

Luksusowe samochody używane – które marki wiodą prym?

Samochody używane cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Ich wartość cenowa po zakupie spada, gdy pojawiają się nowe modele. Mimo jednak spadku ceny, są one nadal w bardzo dobrym stanie i mogą nam służyć z powodzeniem przez długie lata. Jakie są główne zalety luksusowych samochodów używanych? Jakie marki wiodą prym, jeśli chodzi o prestiżowe samochody używane?

Wartość ekonomiczna, a wartość użytkowa

Luksusowe samochody używane są bardzo korzystne z punktu widzenia nowego użytkownika, gdyż ich wartość ekonomiczna spada, znacznie szybciej niż pogarsza się jakość jego użytkowania. Jeżeli tylko jego poprzedni właściciel dbał o swój samochód poprawnie, to nawet po 3-4 latach użytkowania, auto wciąż jest jak nowe i spokojnie możemy z niego korzystać kilkanaście lat. Jeśli chodzi o polskie warunki, na pewno nie mówimy o luksusach typu Ferrari, Lamborghini, Royce – Rolls, Maserati czy Bentley. Takie samochody, owszem - pojawiają się w Polsce, jednak w znikomych ilościach, choć ich liczba z roku na rok się zwiększa. Jeżeli więc chodzi o nasz rynek, to bardzo często natomiast sprowadzamy i sprzedajemy samochody luksusowe z Niemiec. Zajmują się tym profesjonalne i sprawdzone firmy typu Viki Perfect Cars. Dla nas markami wiodącymi prym są Audi, BMW, Mercedes Benz, Volvo, Lexus, Land Rover, Porsche, Jaguar, Mini.Po co nam luksusowe samochody?

Dla niektórych zwiększają nasze poczucie prestiżu.  Co się jednak kryje pod tym prestiżem? Zdecydowanie wysoka jakość zarówno użytkowania oraz użytych materiałów, bardo dobrej jakości tworzywa, wysoki poziom elektroniki, a w związku i z tym bezpieczeństwa. Poza tym samochody luksusowe posiadają lepsze właściwości jezdne. Najnowsze samochody posiadają bardzo dużo zaskakujących i istotnych funkcji jak na przykład działający w nich system jest w stanie zawiadomić automatycznie o wypadku i potrzebie pomocy bądź mamy do dyspozycji przycisk SOS, który wysyła zgłoszenie. Możemy także otrzymywać informacje o zbliżających się terminach przeglądu. W Mercedesie system bezpieczeństwa informuje nas nawet o zbliżającej się kolizji poprzez włączenie alarmu, a nawet rozpoczęcie automatycznego hamowania. Jak widać więc prestiżowe samochody to wielorakość udogodnień, które zwiększają jakość, a także bezpieczeństwo naszej jazdy.

Podziel się