Materiał Partnera Likwidacja szkód po wypadku – Czym się kierować wybierając warsztat

Likwidacja szkód po wypadku – Czym się kierować wybierając warsztat

Każda szkoda powypadkowa, nawet drobna stłuczka, wymaga naprawy. Niestety, często jej koszty bywają wyższe, niż kierowca mógłby się tego spodziewać. Ponadto, sama cena naprawy często bywa wierzchołkiem góry lodowej, pod którym czai się mnóstwo większych problemów. Aby całe wydarzenie jak najmniej odbiło się na waszej psychice i waszych portfelach, radzimy czym kierować się przy wyborze warsztatu do likwidacji szkody po wypadku.

Współpraca z ubezpieczycielem

Jednym z ważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania serwisu samochodowego do likwidacji szkód po wypadku jest sprawdzenie, czy dany warsztat płynnie współpracuje ze wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów.

Płynna współpraca warsztatu samochodowego z ubezpieczycielem często daje możliwość skorzystania z usługi naprawy bezgotówkowej. To opcja bardzo wygodna dla klienta, który w tym przypadku nie musi zajmować się zbędnymi formalnościami – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Centrum Likwidacji Szkód WALDER.

Dostępność

Warsztat samochodowy na okoliczność likwidacji szkód po wypadku warto wybrać już wcześniej, kiedy z pojazdem nie dzieje się nic niepokojącego. To w dużym stopniu ułatwi działanie w razie ewentualnego wypadku. Poszukując serwisu warto zwrócić uwagę jaką dostępność holowników oferują. Najlepiej zdecydować się na korzystanie z usług takiego serwisu, który może wysłać holownik o każdej porze dnia i nocy, a samochód odholowuje do miejsca, w którym może być bezpiecznie zaparkowany (najlepiej, by było ono monitorowane).

Dobra opinia klientów

Dobry warsztat samochodowy, któremu bez obaw można zlecić likwidację szkód po wypadku to taki, który cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród dotychczasowych klientów. Aby się przekonać jakie zdanie na temat danego serwisu panuje wśród ogółu zainteresowanych, wystarczy przejrzeć internet. Najlepiej szukać opinii nie tylko na branżowych stronach, ale przede wszystkim na portalach społecznościowych i forach internetowych, a następnie wybrać ten warsztat, który cieszy się najlepszą opinią.

Kompleksowość usług

W przypadku likwidacji szkody po wypadku najlepiej zgłosić się do takiego serwisu samochodowego, który świadczy kompleksowe usługi na najwyższym poziomie, a jednocześnie gwarantuje krótki czas naprawy. Należy wybrać warsztat oferujący zarówno mechanikę pojazdową, jak i serwis blacharsko-lakierniczy oraz naprawę klimatyzacji (dzięki temu można uniknąć przeprowadzania napraw w kilku etapach).

Istotne jest także, by klient danego serwisu mógł zdecydować między wyborem nowych a używanych części podczas przeprowadzania naprawy.

Podziel się