Artykuł sponsorowany Legalne przyciemnianie szyb w samochodzie z firmą Marglass

Legalne przyciemnianie szyb w samochodzie z firmą Marglass

Przyciemnianie szyb w samochodzie polega na naklejeniu na szkło specjalnej folii cieniującej. Coraz więcej marek oferuje takie rozwiązanie jako standard w nowych modelach pojazdów, zwłaszcza w tych bardziej luksusowych. Większość kierowców decyduje się na przyciemnienie szyb już po zakupie auta. Warto jednak wiedzieć, że nie każda usługa tego rodzaju jest dozwolona i legalna. Które szyby można przyciemnić? Jak folia cieniująca wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy?

Dlaczego warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Największą zaletą przyciemniania szyb jest ochrona pasażerów przed słońcem. Rozwiązanie to znacznie poprawia komfort jazdy, ponieważ minimalizuje przedostające się do wnętrza samochodu światło i ciepło. Odpowiedni współczynnik przepuszczalności energii słonecznej blokuje wpadające do środka promienie, a jednocześnie zapewnia dobre naświetlenie auta. Ponadto folie przyciemniające zakładane przez firmę Marglass blokują nawet do 99% promieniowania ultrafioletowego, które jest szkodliwe dla oczu i skóry. Przyciemnione szyby stanowią też ochronę dla tapicerki, ponieważ traci ona  kolor pod wpływem światła słonecznego.

Oprócz tego zwiększa się wygoda pasażerów – mniej narażonych na gorąco w upalne dni. Folia chroni też wnętrze samochodu przed odłamkami szkła w razie stłuczenia szyby w wypadku, co zmniejsza ryzyko odniesienia ran przez podróżnych. Dodatkowo przyciemnianie szyb w firmie Marglass pozwala zwiększyć prywatność kierowcy i pasażerów, gdyż ogranicza możliwość zaglądania do wnętrza samochodu. Dzięki temu można bez obaw przewozić cenny sprzęt lub ważne dokumenty bez konieczności zakrywania ich. Warto wspomnieć również o nowym, sportowym designie, jaki zyskuje auto po montażu folii na szybach.

Przyciemnione szyby a przepisy ruchu drogowego

Zgodnie z prawem szyby pojazdu powinny cechować się przepuszczalnością światła na poziomie 70%. Przepis ten dotyczy wyłącznie szyby przedniej oraz przednich szyb bocznych. Niezastosowanie się do tego obowiązku może skutkować mandatem, ponieważ zbyt mocne przyciemnienie tych szyb znacznie ogranicza pole widzenia kierowcy, a tym samym wywołuje zagrożenie na drodze. Firma Marglass oferuje folie o różnym współczynniku przepuszczalności światła, dzięki czemu kierowca może bezproblemowo przyciemnić również przednie szyby swojego samochodu w dopuszczony przez prawo sposób. Przepisy nie wspominają jednak o oszkleniu tyłu pojazdu, więc panuje tu dowolność ograniczona wyłącznie możliwościami ekspertów i wyobraźnią właściciela auta. Dzięki temu kierowca może zapewnić maksymalny komfort cieplny oraz prywatność swoim pasażerom. 

Opracowanie:

Marglass Przyciemnianie Szyb Marek Poślad

Ostrów Mazowiecka , Warszawska 96

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas