Materiał Partnera Kupno samochodu używanego u dealera. Dlaczego warto?

Kupno samochodu używanego u dealera. Dlaczego warto?

Zakup używanego pojazdu może odbyć się na wiele sposobów. Komisy samochodowe, aukcje internetowe, giełda i ogłoszenia w lokalnej prasie pozwalają znaleźć coś właściwego. Niestety ta droga zakupu nie daje 100% pewności co do historii auta. Chcąc mieć gwarancję, że zakupiony model jest sprawny i poznać jego pełną historię, należy postawić na zakup u dealera. Dlaczego warto zdecydować się na takich krok?


Nie tylko nowe samochody

Zakup nowego samochodu to ogromny wydatek, nawet jeśli dotyczy pojazdu używanego. Salony dealerskie kojarzą się głównie z nowymi modelami, aczkolwiek coraz większa ich część prowadzi też sprzedaż pojazdów używanych. Pozwala to klientom nabyć towar w sprawdzonym stanie, z rzetelną historią i za niższą kwotę niż auto nowe.

To właśnie historia odgrywa kluczową rolę w procesie zakupu pojazdu. Dealerzy samochodowi znają odpowiedź na wszystkie pytania i nawet te dociekliwe ich nie zaskakują. Wynika to z faktu, że każde auto przed zakupem jest dokładnie sprawdzane zarówno pod względem jego stanu technicznego, jak i przeszłości. Jak mówi nam ekspert z Inter-Car Opole, autoryzowanego serwisu Volvo: „Dzięki programowi Volvo Selekt klienci mogą wybierać spośród szerokiej oferty używanych Volvo i mieć pewność, że trafi do nich auto w pełni sprawne. Poprzez wielopunktową kontrolę upewniamy się, że używane auto, które wprowadzamy do sprzedaży, jest zgodne z najwyższymi standardami Volvo”.

Punktem, w którym prowadzona jest sprzedaż używanych Volvo, jest salon Volvo Car Wrocław-Bielany.


Wszystko załatwiasz w jednym miejscu

Podczas zakupu auta u dealera samochodowego klienci doceniają także możliwość dopełnienia wszystkich formalności na miejscu, co pozwala znacznie oszczędzić czas. Do tych najważniejszych można zaliczyć sprawdzenie auta pod kątem technicznym, rejestrację i zakup ubezpieczenia.

Wszystkie te czynności przeprowadzane są u dealera przez wykwalifikowanych fachowców. Szczegółowy przegląd przeprowadzany jest w autoryzowanej stacji obsługi, a eksperci sprawdzają części i płyny eksploatacyjne. W zależności od sytuacji, na tym etapie mogą też zostać wymienione podzespoły tego wymagające. W kontekście polis OC czy AC Klienci mogą liczyć na korzystne oferty agentów ubezpieczeniowych działających na terenie salonu.

Wspomniane udogodnienia są dostępne dla kupujących pojazd jedynie tym sposobem. Nabywając pojazd przed internet bądź na giełdzie, nie można liczyć na takie wsparcie. Warto również dodać, że dealerzy dokładają wszelkich starań, by zakup nie był zbyt dużym obciążeniem dla kierowcy. Może on liczyć na udzielenie gwarancji na samochód, rozłożenie płatności na raty czy też udzielenie częściowego kredytu. Wszystko po to, by maksymalnie dopasować ofertę do potrzeb najbardziej wymagających Klientów.

Szczególną popularnością cieszą się modele poleasingowe i od klientów indywidualnych, które są pozostawiane w salonach w ramach rozliczenia zakupu nowego pojazdu. Wpływa to na różnorodność oferowanych aut w zakresie modeli i ich wyposażenia, ale też zwiększa szansę znalezienie wymarzonej wersji.

Podziel się