Materiał Partnera Kosmetyka samochodowa: jak umyć swoje auto?

Kosmetyka samochodowa: jak umyć swoje auto?

Byliśmy niedawno świadkami niecodziennego zjawiska meteorologicznego – burzy piaskowej. Pył saharyjski przeleciał nad Polską, stwarzając w niektórych miejscowościach niebezpieczne warunki drogowe. Mamy nadzieję jednak, że brudny deszcz nie był dla Was żadnym zagrożeniem, a zostawił po sobie jedynie… zakurzone auto. To doskonała okazja, by kompleksowo zatroszczyć się o jego wygląd. Co więc powinniście zrobić, by Wasz samochód błyszczał?

Czysta i lśniąca karoseria

Zastanawiacie się, czy oddać auto do myjni? Sami możecie je umyć i wypolerować. Musicie jednak pamiętać o odpowiednim sprzęcie i kupnie dobrych preparatów. Co więc należy przygotować? Absolutnymi podstawami są: wiadro z wodą, rękawiczki chroniące dłonie, gąbka, ściereczki (najlepiej z mikrofibry) i szampon. Na początek dokładnie spłukujcie samochód wodą z węża, by pozbyć się z karoserii piasku, żwiru, kurzu i błota. Kolejno rozcieńczcie szampon z wodą w proporcjach zalecanych przez producenta kosmetyku. Zanurzcie gąbkę w specyfiku i kolistymi ruchami myjcie powierzchnię samochodu – zacznijcie od dachu, a skończcie na progach i zderzaku. Gdy wyczyścicie już każdy centymetr auta, spłukujcie je obficie wodą, by pozbyć się śladów detergentu. Tak umyty pojazd trzeba osuszyć – użyjcie do tego ściereczek z mikrofibry, dzięki którym nie zostawicie smug. Pamiętajcie, by samochód myć w cieniu – słońce zbyt szybko by go osuszyło. Zwróćcie także uwagę na kosmetyki do mycia samochodu – to głownie od nich i Waszych starań zależy efekt końcowy. Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych preparatów do karoserii, szyb, opon i felg. W ofercie Semiramida znajdziecie m.in. preparaty do usuwania owadów, smoły czy żywicy. Jeśli zauważyliście, że Wasz samochód zaczął rdzewieć, możecie zapatrzyć się w kosmetyk do usuwania nalotów rdzy. Skuteczne są także zestawy do niwelowania niewielkich rys i zadrapań na lakierze. A jeśli chcecie, by auto lśniło czystością, postawcie na dobrą pastę woskująco-nabłyszczającą.

Komfortowe wnętrze

Przy myciu samochodu nie możecie pominąć także jego wnętrza. Głównie od warunków panujących w środku zależy komfort podróżowania. Od czego zacząć? Oczywiście od dokładnego odkurzenia. Zaopatrzcie się w podręczny odkurzacz z kilkoma końcówkami – taką, która idealnie wciągnie brud z tapicerki, oraz taką, która wejdzie w najwęższy zakamarek. Wybierzcie odpowiednie preparaty, z pomocą których wyczyścicie plastikowe części samochodu, ożywicie kolor skórzanych foteli, usuniecie plamy z wykładzin i tkanin oraz zapobiegniecie ponownemu osadzaniu się kurzu. Warto zaopatrzyć się w wilgotne ściereczki, które zawsze będziecie mieć pod ręką. Nie zapomnijcie także o dezodorancie lub zapachu samochodowych - niech w Waszym aucie pachnie czystością i świeżością!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas