Materiał Partnera Korzyści związane z korzystania z ASO

Korzyści związane z korzystania z ASO

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie samochodu jest kosztowne. Związane jest to nie tylko z tankowaniem paliwa, lecz również z jego naprawą, przeglądami technicznymi, czy innymi opłatami. Szczególnie ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca, gdzie będziemy dokonywać przeglądów technicznych i serwisowych oraz napraw samochodu. Do dyspozycji najczęściej mamy usługi zwykłych, niezależnych mechaników oraz autoryzowanych serwisów samochodowych. Dlatego korzystniejszy jest wybór tej drugiej opcji?

Główne zalety korzystania z autoryzowanych stacji obsługi

W naszym kraju większość kierowców posiada samochody kilkuletnie, a nawet kilkunastoletnie. W związku z tym najczęściej w celu dokonania przeglądów technicznych lub napraw jakiś usterek odwiedzamy lokalnych mechaników samochodowych. Jednakże coraz chętniej kierowcy, w szczególności ci, którzy posiadają nowsze auta, udają się do autoryzowanych serwisów samochodowych. Jedną z przyczyn takiego postępowania jest gwarancja jakości świadczonych usług. Autoryzowane staje obsługi zapewniają, że wszelkie czynności dokonywane z naszym pojazdem będą przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów. Osoby pracujące w autoryzowanych serwisach przez cały czas podnoszą swoje kwalifikacje i uczą się wszelkich nowinek technologicznych, które wchodzą na rynek pojawiają się w samochodach. Poprawianie kwalifikacji mechaników w autoryzowanych serwisach odbywa się w postaci szkoleń i praktycznych zajęć na pojazdach. Takie nauki pomagają w lepszym rozpoznawaniu problemów z samochodami oraz sprawiają, że mechanik popełnia mniej błędów podczas swojej pracy.

Poza tym przewagą ASO jest to, że takie serwisy współpracują z konkretnymi markami samochodów, jak np. autoryzowany serwis Auto 2000, którego pracownicy doskonale znają się na pojazdach marki Mazda. Takie rozwiązanie sprawia, że kierowcy tych japońskich aut mogą zaufać pracownikom autoryzowanego serwisu, bowiem ci są szkoleni diagnozowania i napraw pojazdów tej konkretnej marki.

Czas i zdanie klienta mają duże znaczenie

Coraz częściej autoryzowane serwisy samochodowe urozmaicają swoją ofertę. Dla większości takich serwisów duże znaczenie ma czas klienta. W związku z tym zdarza się, że autoryzowane stacje obsługi oferują transport pojazdu klienta w ramach usługi door to door. Poza tym dodatkową usługą może być zaproponowanie zastępczego samochodu na czas naprawy.

Oczywiście dla pracowników ASO duże znaczenie ma zdanie i opinia klientów. Dlatego właściciel samochodu może oceniać pracę serwisu, a jego każda uwaga jest wnikliwie analizowana, co przyczynia się do zwiększenia jakości oferowanych usług.

Co oferują autoryzowane serwisy samochodowe?

Udając się do ASO mamy możliwość przeprowadzanie rozmaitych czynności z naszym samochodem. Mechanicy pracujący w autoryzowanych stacjach obsługi oferują wykonanie m.in. diagnostyki komputerowej, przeglądów rejestracyjnych, wymianę opon, sprawdzenie geometrii kół, wymianę części samochodu, a także serwis klimatyzacji. Poza tym w ASO przeprowadzane są czynności związane z konserwacją pojazdów oraz ich naprawą. Dodatkową korzyścią związaną z korzystaniem z usług ASO jest to, że w przypadku potrzeby wymiany części mamy możliwość zamówienia oryginalnych zamienników.

Podziel się