Materiał Partnera Kompleksowy serwis klimatyzacji – co obejmuje?

Kompleksowy serwis klimatyzacji – co obejmuje?

Zastanawiałeś się kiedyś, co oznacza kompletny serwis klimatyzacji? Pewnie od razu myślisz o ozonowaniu, co wykonuje się bez dwóch zdań najczęściej tak jak i o wymianie filtra kabinowego? Bardzo dobrze, tylko że to nie koniec, jest kilka innych czynności, o których nie można zapomnieć, aby klimatyzacja w samochodzie pracowała bez zarzutu również w upalne dni.

Ozonowanie klimatyzacji – na czym polega

Ozonowanie klimatyzacji to bez dwóch zdań czynność powtarzana najczęściej, gdy mówimy o tym układzie w samochodzie. Na czym dokładnie polega? Tak naprawdę nie ma tutaj nic skomplikowanego, w zakładzie elektryki samochodowej lub w serwisie samochodowym pracownik wstawi do samochodu, a dokładniej położy na podłogę czy siedzenie pasażera generator ozonu. Wylot ozonatora skierowany będzie ku schowkowi, bo to tam znajduje się miejsce zasysania powietrza przez klimatyzator. Ozon ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, radzi sobie także z pleśnią. Dzięki temu oczyszcza wszelkie przewody w klimatyzacji, na których z różnych przyczyn mogłyby się znaleźć tego rodzaju drobnoustroje. Zleć więc ozonowanie na przykład w serwisie Reno i zadbaj o czyste powietrze w aucie wolne od bakterii i wirusów, które mogłyby powodować różne choroby układu oddechowego i nie tylko.

Co wchodzi w skład serwisu klimatyzacji

Okresowa wymiana filtra kabinowego czy czyszczenie wnętrza z pomocą ozonu to prace bardziej konserwatorskie, a nie serwis klimatyzacji taki pełnoprawny, bo gdy o nim mówimy, nasze myśli powinny powędrować ku nieco innym pracom. Będzie to na przykład naprawienie lub wymiana uszkodzonych podzespołów klimatyzatora i całego układu. Do tego uzupełnienie czynnika klimatyzacji, bez którego ta nie będzie pracować, w końcu wygenerowany chłód musi skądś pochodzić. Co ważne, zaleca się przeprowadzanie serwisu samochodowego co około 2 do 3 lat, ale nie zawsze oznacza to wymianę podzespołów. Z kolei ozonowanie czy wymiana filtra kabiny może być przeprowadzana raz do roku, szczególnie gdy w aucie jeździ dziecko.

Opracowanie:

RenoTadeusz

Bytom , Armii Krajowej 68

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas