Materiał Partnera Kiedy warto lakierować auto? Co warto wiedzieć o lakierowaniu?

Kiedy warto lakierować auto? Co warto wiedzieć o lakierowaniu?

Stan techniczny pojazdu jest rzeczą absolutnie priorytetową. Jednak dla wielu kierowców ważny jest też nienaganny wygląd samochodu, w tym również wygląd karoserii. Lakierowanie auta jest jednym z takich zabiegów, które podnoszą estetykę pojazdu. Niestety całkowite lakierowanie nie jest tanim zabiegiem, dlatego warto zastanowić się, w jakich sytuacjach warto je wykonać, a w jakich wystarczą kosmetyczne poprawki.

Jaką funkcję spełnia lakier?

Powłoka lakiernicza to istotny element pojazdu. Spełnia ona funkcję estetyczną i cieszy zmysły właściciela czterech kółek, lecz to nie jest jedyne jej zadanie. Najważniejszym zadaniem lakieru samochodowego jest ochrona karoserii przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak: korozja, zadrapania, odbarwienia. Niestety działanie lakieru może osłabić wiele rzeczy, m.in.: mróz, upały, promieniowanie UV, sól drogowa, ptasie odchody, ostre przedmioty i oczywiście drobne stłuczki i kolizje.

Kiedy warto lakierować auto?

Jak widać, każdego dnia samochód może być narażony na czynniki osłabiające kondycję lakieru. Do tego dochodzą zarysowania powstałe, chociażby podczas parkowania na ciasnych parkingach. Naturalnie więc powstaje pytanie: kiedy warto lakierować auto? Odpowiedź zależy od ilości uszkodzonych elementów na karoserii oraz od tego, jak poważne są to uszkodzenia. Lakierowanie całego auta nie jest tanią usługą, tak więc warto również wziąć pod uwagę wiek auta. W przypadku starych, wysłużonych samochodów o niewielkiej wartości rynkowej zabieg może być nieopłacalny. Mając zaufanego specjalistę od lakiernictwa, warto też zdać się na jego radę.

Jak wygląda lakierowanie samochodu?

Jak przebiega lakierowanie auta? Jest proces składający się z kilku etapów:

  • Demontaż karoserii - tych elementów, które da się rozmontować.
  • Zabezpieczenie lub wyjęcie szyb, klamek, siedzeń itp.
  • Zdjęcie starej warstwy lakieru.
  • Uzupełnienie ubytków (powierzchnia powinna być idealnie gładka).
  • Gruntowne oczyszczenie powierzchni.
  • Lakierowanie właściwe.

Do kogo warto się zwrócić?

Lakierowanie warto zlecić rzetelnej i doświadczonej firmie, takiej jak Salnik Blacharstwo, lakiernictwo z Wrocławia. Firma działa na rynku od 1958 roku, realizując usługi blacharsko-lakiernicze na najwyższym poziomie. Oferta obejmuje m.in.: profesjonalne lakiernictwo samochodowe, kompleksowe usługi blacharskie, blacharstwo powypadkowe, naprawy mechaniczne zawieszeń układów wydechowych, konserwację podwozi. Mocną stroną warsztatu jest wykwalifikowana, doświadczona kadra oraz znakomite wyposażenie. Klienci mogą liczyć na rzetelność, terminowość, fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:

Salnik Blacharstwo, lakiernictwo

Wrocław , Piękna 68

Podziel się