Materiał Partnera Kiedy skorzystać z usługi regeneracji silnika samochodowego?

Kiedy skorzystać z usługi regeneracji silnika samochodowego?

Aby auto działało sprawnie i bezawaryjnie, należy dokonywać częstych przeglądów i naprawiać wykryte usterki. Regeneracja silnika jest procesem, który pozwala przywrócić silnikowi dawną sprawność, a tym samym uniknąć niespodziewanych awarii, często kończących się koniecznością kosztownej wymiany na nowy. Możliwość regeneracji silnika dotyczy zarówno aut osobowych, jak i dostawczych, a nawet zabytkowych. Sprawdź zalety korzystania z tej usługi.

Na czym polega regeneracja silnika?

Remont silnika, czyli jego regeneracja obejmuje regeneracja silnika wraz z jego podzespołami. Pozwala to na przywrócenie silnika posiadającego znaczne nawet zużycie do stanu sprawności, a nawet studiowanie go, by podnieść jego osiągi.

Regeneracja silnika to proces skomplikowany, obejmujący szereg czynności mających z zadanie ocenę i regenerację podzespołów silnika: wałów  korbowych, korbowodów, głowic, bloków i tulei cylindrowych. Ponadto, silnik poddany regeneracji zostaje oczyszczony i poddany obróbce w parku maszynowym.

Kiedy zdecydować się na regenerację silnika?

Jednostka napędowa to centralny elementem każdego pojazdu lub maszyny, mający decydujący wpływ na użytkowanie. Z tego względu nie powinieneś czekać na awarię, aby poddać silnik naprawie. Regeneracji silnika pozwala bowiem na uniknięcie wielu nieprzyjemności. Kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

W wyniku nieprawidłowego użytkowania lub długotrwałego użytkowania silnika może dojść do szybszego zużywania się części mechanizmów, które będą wymagać wymiany. Przede wszystkim, jeśli zauważysz zmniejszenie efektywności działania silnika – problemy z odpalaniem, niedostatkiem mocy albo zwiększeniem dymienia z jednostki, warto skonsultować się ze specjalistami, na przykład firmą Jurgal, w celu oceny stanu silnika i jego regeneracji.

Kolejną sytuacją, w której warto poddać silnik remontowi, jest naprawa powypadkowa. Jeśli nie doszło do poważnych uszkodzeń, nie zawsze konieczna jest wymiana jednostki napędowej – najlepiej ocenią to specjaliści zajmujący się regeneracją podzespołów samochodowych.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Poszukując firmy, która wykona remont silnika Twojego pojazdu, zwróć przede wszystkim uwagę na doświadczenie. Regeneracja silnika nie jest procesem łatwym, dlatego ważne jest, aby korzystać jedynie z usług specjalistów.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy. Najlepiej korzystać z usług firm, które posiadają własny park maszynowy i na miejscu są  stanie wykonać niezbędne dodatkowe naprawy. Dodatkowym plusem będzie także możliwość skorzystania z usługi mycia ultradźwiękowego, które pozwala usunąć z silnika zanieczyszczenia takie jak:

  • smary,
  • oleje,
  • emulsje chłodzące,
  • pasty,
  • wióry,
  • opiłki.

Opracowanie:

Jurgal Marek Uchman

Mikołów , Plebiscytowa 17

Podziel się