Materiał Partnera Kiedy należy zadzwonić po pomoc drogową?

Kiedy należy zadzwonić po pomoc drogową?

Nie ma nic gorszego niż awaria samochodu na trasie i konieczność wezwania pomocy drogowej. Zwłaszcza jeśli akurat się gdzieś śpieszymy jak np. do pracy, na spotkanie czy odwozimy dzieci do szkoły. Oczywiście, w takich sytuacjach stres bierze nad nami górę. Szukamy sposobu, aby jakoś ten samochód odpalić i dojechać na miejsce, jednak nie zawsze jest to możliwe do zrobienia. Co wtedy?

Co zrobić jak popsuje się nam samochód?

Tak naprawdę jeśli wstajemy rano, szykujemy się, zabieramy śniadanie, schodzimy na dół, idziemy do auta, przekręcamy kluczyki i samochód się nie odpala, mamy lepszą sytuację, niż awaria pojazdu na trasie. W pierwszym przypadku wciąż możemy zdążyć na autobus, zamówić taksówkę, poprosić partnera, członka rodziny lub znajomego o podwózkę. Auto fizycznie zostawiamy na parkingu i tą sprawą zajmujemy się później, po powrocie do domu. Drugi przypadek jest znacznie gorszy. Nie tylko musimy kombinować sobie transport, ale także i znaleźć sposób na przeniesienie samochodu w bezpieczne miejsce lub od razu do mechanika.

Wiele osób w takich momentach traci głowę. Bezskutecznie staramy się odpalić samochód. Czasem otwieramy maskę, zerkamy na to, co dzieje się pod nią i co widzimy? Kompletnie nic, ale przecież ludzie w filmach tak robią, prawda? Jeśli przytrafiła ci się taka sytuacja - spokojnie. Weź kilka wdechów i wydechów, spróbuj się uspokoić i pomyśleć racjonalnie o tym, co musisz zrobić i jak to wszystko załatwić i ogarnąć w miarę jak najszybciej.

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową?

Awaria miała miejsce na trasie, co dalej? Jeśli jesteś w stanie przepchaj lub dojedź w samochodem na pobocze. To z pewnością ułatwi poruszanie cię reszcie osób. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Wtedy należy działać szybko, ale z opanowaniem. Wyciągacie telefon i co dalej? No właśnie. Warto ubezpieczyć się na takie sytuacje i już prowizorycznie mieć w telefonie zapisaną jedną lub kilka firm zajmujących się pomocą drogową, czyli holowaniem pojazdów. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego zdecydowanie najlepszym wyborem jest firma Krzysztofa Mikuła, która zajmuje się nie tylko holowaniem pojazdów, ale także i wynajmem aut zastępczych dla sieci Assistance, z OC sprawcy oraz klientów indywidualnych.

Autoholowanie i pomoc drogowa – kiedy korzystać z tych usług?

Nie tylko awaria samochodu lub silnika jest powodem, aby zadzwonić po pomoc drogową. Taki telefon możemy wykonać również w przypadku, gdy skończyło nam się paliwo lub przebiliśmy oponę w samochodzie. Warto o tym pamiętać, ponieważ może ci to kiedyś uratować sporo nerwów. Jeden szybki telefon i właściwie problem załatwiony, a auto odstawione albo na prywatną posesję albo od razu do mechanika.

Opracowanie:

Mikuła Krzysztof

Gniezno , Żwirowa 19

Podziel się