Materiał Partnera Jakie wymogi techniczne powinna spełniać firma świadcząca usługi pomocy drogowej?

Jakie wymogi techniczne powinna spełniać firma świadcząca usługi pomocy drogowej?

Każdy właściciel firmy oferującej usługi holowania oraz pomocy drogowej doskonale wie, jak ważne jest wyposażenie jej w odpowiedni sprzęt, nazywany pojazdem specjalnym. Musi on spełniać wymagania formalne, które zostały uwzględnione w przepisach. W przeciwnym razie nie zostanie dopuszczony do prowadzenia tego typu działalności. Poniżej przedstawimy pokrótce te istotne kryteria.  

Kluczowa jest sprawność techniczna pojazdu

Podstawowym wymogiem, który musi zostać spełniony, jest sprawność techniczna pojazdów pomocy drogowej. Każdy z nich musi być wolny od wad fizycznych i prawnych. W przypadku rozbudowywania nadwozia samochodu, który transportował inne środki lokomocji, obowiązkiem właściciela jest udanie się na stację kontroli, która posiada uprawnienia do przeprowadzania specjalnych badań technicznych. Konieczne jest również uzyskanie odpowiedniego pozwolenia w celu holowania aut, gdy planowana jest rozbudowa instalacji antenowych, zasilania urządzeń łączności radiowej oraz innego sprzętu służbowego.

Opis pozostałych wymagań technicznych

Samochód pomocy drogowej 24h musi być wyposażony w następujące elementy:

  • sygnał świetlny błyskowy w kolorze żółtym, który będzie widoczny ze wszystkich stron auta na odległość co najmniej 150 m;
  • kabinę kierowcy lub nadwozie w barwie żółtej, lub białej z żółtym pasem;
  • hol giętki służący do holowania motocykli;
  • hol sztywny do holowania samochodów;
  • biało-czerwone oznaczenia, jeżeli przewożony na lawecie pojazd wystaje poza obrys podwozia;
  • zestaw świateł, którego zadaniem jest oznaczenie holowanego środka lokomocji, gdy nie można użyć jego świateł.

Poznaj firmę, która spełnia wszystkie niezbędne wymogi

Nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do sytuacji, że będziesz potrzebował skorzystać z usług całodobowej pomocy drogowej. Dlatego zawsze warto mieć zapisany w telefonie kontakt do sprawdzonej firmy świadczącej usługi auto holowania. Takim zakładem jest Atur Bor, który działa na terenie całego kraju i Europy.  Bez względu na to, czy awarii uległ samochód, motocykl, maszyna rolnicza bądź quad możemy liczyć na pomoc ze strony doświadczonego personelu. Zawsze robią wszystko, aby sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego w razie potrzeby zdiagnozują problem na miejscu i jeśli będzie to możliwe, to dokonają szybkiej naprawy naszego auta. Dzięki temu unikniemy holowania lub korzystania z lawety 24h. Dodatkowo świadczą usługi obejmujące transport maszyn budowlanych i rolniczych.

Opracowanie:

Podziel się