Materiał Partnera Jakie usługi wykonuje lakiernik samochodowy?

Jakie usługi wykonuje lakiernik samochodowy?

Pierwsza rysa na karoserii samochodu może przyprawić właściciela pojazdu o palpitację serca. Z każdą kolejną frustracja maleje. Co innego, gdy pojawi się rdza lub wgniecenie - z tym trzeba już coś zrobić. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu lakierniczego.

Lakiernik samochodowy

Warsztat lakierniczy to bardzo ważne wsparcie dla właścicieli samochodów. Jest on jednym z miejsc, które powinniśmy odwiedzić nie tylko po wypadku, ale też po kolizjach, uszkodzeniach w trakcie parkowania czy odrapaniach lakieru. Świadczy on usługi związane nie tylko z estetyką pojazdu, ale też jego bezpieczeństwem i przyszła funkcjonalnością!


Usuwanie wgnieceń

Wystarczy chwila nieuwagi, aby na drodze wydarzyła się stłuczka. Zagapienie się podczas parkowania też niesie za sobą konsekwencje w postaci wgnieceń. Zderzenie z innym samochodem albo ze słupkiem sprawia, że blacha na drzwiach czy błotnikach się odkształca. W takim wypadku musimy zwrócić się do blacharza, a najlepiej blacharza-lakiernika, który przywróci kształt elementu do jego pierwotnej formy, a także zamaluje powstałe przy uderzeniu ubytki w karoserii.

Te i inne usługi można wykonać w dobrym warsztacie lakierniczym, który oprócz lakierem zajmuje się też blacharstwem, takim jak Tom-Lak. Dzięki dużemu doświadczeniu nie musimy obawiać się o stan karoserii pojazdu przy jego odbieraniu.

Usuwanie rdzy

Rysy na samochodzie to nie tylko problem estetyki. W każdym miejscu, gdzie w powłoce lakierniczej pojawia się wyrwa, tworzą się doskonałe warunki do rozwoju rdzy. A ta, jak podstępna choroba atakuje cały samochód. Są miejsca, w których wpływa ona jedynie na estetykę. W innych może spowodować perforacje, a te doprowadzają samochód do awarii. Szczególnie, jeśli chodzi o podwozie samochodu, które rdza zazwyczaj atakuje jako pierwsze - dziury w podłodze auta niosą za sobą poważne skutki dla bezpieczeństwa dalszej jazdy. W tej sytuacji pomoże lakiernik, który usunie skorodowane miejsca, a także uzupełni powłokę lakierniczą.

Polerowanie lakieru

Dbanie o lakier to podstawowy zabieg zapobiegający powstawaniu rdzy, a także łuszczenia się. Warto raz na jakiś czas, oprócz typowego mycia samochodu, zafundować mu profesjonalne polerowanie lakieru, aby uniknąć problemów w przyszłości. Przy okazji dobry lakiernik zauważy ewentualne ubytki, które będzie mógł od razu uzupełnić.

Blacharstwo powypadkowe

Gdy zdarzy się wypadek, a samochód - jeśli chodzi o jego wnętrze i silnik - wciąż nadają się do dalszej eksploatacji, trzeba zająć się karoserią. W tym wypadku także pomoże blacharz-lakiernik. Sprawi on, że samochód będzie wyglądał jak nowy.

Często narzeka się, że bardzo trudno rozpoznać samochody po wypadkach i że doszło do jakiejś ingerencji. Są specjaliści w dziedzinie blacharstwa i lakiernictwa, którzy naprawdę mogą osiągnąć taki efekt. Powinni z tego korzystać wszyscy, którzy nadal chcą używać swojego samochodu, mimo niefortunnych zdarzeń.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas