Artykuł sponsorowany Jakie usługi obejmuje kompleksowa pomoc drogowa?

Jakie usługi obejmuje kompleksowa pomoc drogowa?

Pomoc drogowa kojarzy się kierowcom najczęściej z usługą holowania pojazdu bądź lawetą, niezbędną po kolizji lub wypadku. Tymczasem działalność firm, zajmujących się udzielaniem pomocy drogowej, jest znacznie szersza i obejmuje zróżnicowane, specjalistyczne wsparcie w kryzysowych sytuacjach na drodze. Z naszego artykułu dowiesz się, na jakie usługi możesz liczyć, kontaktując się z pomocą drogową.

Laweta i holowanie pojazdów

Samochód jest bardzo komfortowym środkiem transportu, jednak podczas podróży nim nierzadko dochodzi do nieprzewidywalnych zdarzeń, kolizji lub wypadków, na skutek których auto jest niezdolne do dalszej jazdy. Gdy stan techniczny pojazdu uniemożliwia poruszanie się nim, musisz wezwać pomoc drogową, czyli grupę wykwalifikowanych kierowców, którzy przetransportują go do warsztatu samochodowego albo zakładu ubezpieczeń.

W zależności od stopnia uszkodzenia auta, pomoc drogowa może obejmować:

  • Holowanie, czyli ciągnięcie na lince – niedopuszczalne na autostradzie i drodze ekspresowej, na której dozwolona, minimalna prędkość przekracza 60 km/h. Usługa ta jest realizowana wyłącznie pod warunkiem, że pojazd ma sprawny układ kierowniczy.

  • Autolawetę lub lawetę – wówczas auto zostaje przetransportowane na przyczepę (lawetę) bądź autolawetę (auto scalone z lawetą), wyposażoną w najazd, windę albo platformę z napędem hydraulicznym.

Wsparcie techniczne w razie problemów technicznych na drodze

Gdy podczas długiej podróży zauważysz, że masz uszkodzoną opnę, zabraknie Ci paliwa lub przypadkowo zatrzaśniesz samochód, pozostawiając wewnątrz kluczyki, pomoc drogowa pomoże Ci szybko rozwiązać powyższe problemy – firmy świadczące takie usługi dysponują doświadczonym zespołem, który specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu auta czy wymianie uszkodzonych opon.

Jak podkreśla Adrian Bergiel z Pomocy Drogowej Laweta Szczecin: obsługa awaryjna to kompleksowe wsparcie kierowców i dynamiczna reakcja na ich potrzeby – usługi w tym zakresie obejmują nie tylko otwieranie drzwi, wymianę żarówek i dostawę paliwa, lecz również ładowanie akumulatora, a nawet wydobycie auta z rowu albo akwenu wodnego. Zdarzają się też sytuacje, gdy kierowcy, na skutek zmęczenia lub nieznajomości specyfiki pojazdu, na stacji paliw omylnie tankują benzynę zamiast diesla, i odwrotnie. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji na długiej trasie, pracownicy z pomocy drogowej pomogą je wypompować oraz zaopatrzą w kanister prawidłowego paliwa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas