Materiał Partnera
Jakie są najczęstsze usterki pojazdów?

Jakie są najczęstsze usterki pojazdów?

Samochód psuje się zwykle w najmniej spodziewanym momencie, znacząco utrudniając nam funkcjonowanie. Dlatego warto przygotować się na różnorodne scenariusze. Pamiętajmy, że wszystkie samochody ulegają awariom i usterkom – wynika to z ich eksploatacji, stylu naszej jazdy i z warunków, w jakich jedziemy. Poznaj najczęstsze usterki i dowiedz się, jak się na nie przygotować.

Niektóre awarie można przewidzieć, inne niestety nie. Na pewno na to, w jakim stanie jest nasz pojazd, duży wpływ ma to, jakimi drogami jedziemy, gdzie kupujemy części zamienne oraz czy dbamy o regularne przeglądy stanu technicznego pojazdu. Gdzie szukać pomocy, gdy samochód odmówi posłuszeństwa? Jakie awarie zdarzają się najczęściej? Podpowiadamy.

Problem z oponami

Przebicia opon zdarzają się bardzo często. Na szczęście nie jest to poważny problem i wielu kierowców radzi sobie z nim samodzielnie. Gdy dojdzie do przebicia opony, przyda się nam koło zapasowe, klucz oraz podnośnik. Pamiętajmy również, żeby regularnie sprawdzać, czy ciśnienie w naszym kole zapasowym jest prawidłowe!Elektryka samochodowa

Bez wątpienia elektryka samochodowa często płata nam figle. Przyczyną może być np. rozładowany bądź uszkodzony akumulator. Warto podkreślić, że kłopoty z elektryką mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, np. wadliwe czujniki mogą skutkować przegrzewaniem silnika, a niedziałające światła uniemożliwiają jazdę. Jeśli dostrzeżemy jakiekolwiek problemy związane z elektryką samochodową, koniecznie udajmy się do zaufanego warsztatu samochodowego Auto-Car w Warszawie. Specjaliści szybko zlokalizują problem i usuną usterkę. Warsztat świadczy kompleksowe usługi i dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym.

Akumulator

Problemy z akumulatorem często wynikają z naszej niedbałości. Pamiętajmy, że akumulator, jak każda bateria, traci pojemność. Dlatego wymieniajmy akumulator raz na kilka lat! Przyczyną kłopotów z akumulatorem może być także np. pozostawienie zapalonych świateł.

Oczywiście źródłem problemów jest nie tylko elektryka samochodowa, akumulator i opony. Często przyczyną awarii są np. naprawdę niebezpieczne problemy ze sprzęgłem, czy hamulcami. Pamiętajmy, żeby regularnie odwiedzać sprawdzony warsztat samochodowy. Wówczas mechanik będzie miał szansę w porę dostrzec problem. Postawmy na warsztat, który cieszy się zaufaniem klientów, oferuje kompleksowe usługi i konkurencyjne ceny. 

Opracowanie:

Auto - Car Robert Flejszman

Warszawa , Grochowska 301/305

Podziel się