Materiał Partnera Jakie są najczęściej popełniane błędy przy zakupie auta używanego?

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy zakupie auta używanego?

Auta używane cieszą się niesłusznie złą sławą. Wiele osób uważa, że zakup używanego auta jest niebezpieczny, wiąże się z dużym ryzykiem. Tymczasem okazuje się, że większość tzw. niebezpieczeństw wynika z roztargnienia kupującego, i większości przypadków można było ich uniknąć. Jakie są najczęściej popełniane błędy przy zakupie auta? Poznajmy je!

Kupowanie auta z niepewnego źródła, licząc na tzw. okazję

Jednym z podstawowych błędów, jakie popełniają osoby chcące kupić auto, jest chęć oszczędzenia i zakup kilku złotych i kupno auta z niepewnego źródła. W przypadku nieuczciwych dealerów samochodów niejednokrotnie zdarza się, że celowo zakłamywane są dane o stanie pojazdu, celem „skuszenia” klienta do przyjazdu na tzw. oględziny, a potem manewrowanie ceną tak, by zmieszany, zdezorientowany klient dokonał zakupu auta, które nie spełnia zupełnie jego oczekiwań. Oczywiście jest to zagranie poniżej pasa i nie powinno mieć ono miejsca w porządnym komisie samochodowym, jednak wciąż zdarza się, że domorośli handlowcy próbują wzbogacić się na cudzej krzywdzie, niszcząc w ten sposób dobre imię szanujących się komisów aut używanych.

Żeby uchronić się przed tego typu „wpadką” najbezpieczniej jest korzystać z komisów samochodowych o ugruntowanej pozycji na rynku. Przykładem takiego punktu jest komis samochodowy EstCar. Korzystanie z oferty sprawdzonego dealera aut używanych można zyskać nie tylko gwarancję pochodzenia, ale również gwarancję oryginalnego przebiegu auta.

Przebieg auta – w aucie używanym stan licznika to wielka niewiadoma

To drugi z najczęściej zarzucanych wad, czy też dawanych przestróg osobom poszukującym aut z rynku wtórnego. Niemal każdego dnia słyszy się o przekrętach nieuczciwych handlarzy aut na temat podawania sfałszowanego stanu licznika. Tu znowu należy powtórzyć, że w szanującym się komisie samochodowym stan licznika zawsze będzie zgodny z przebiegiem rzeczywistym auta, a faktyczny stan techniczny pojazdu będzie zgodny z tym przedstawionym w ogłoszeniu.

Jeśli potrzebne jest auto niezawodne, bezawaryjne auto do poruszania się zarówno po mieście, jak i na dłuższe trasy dobrze jest zastanowić się chwilę przed zakupem i za wszelką cenę unikać kupna auta „po marce”. To kolejny z błędów, jakie popełniają niedoświadczeni przyszli posiadacze aut. Chcąc kupić dobre auto, zamiast kierować się swoimi potrzebami, szukają opinii o autach wśród innych użytkowników danych marek, zapominając o skonfrontowaniu odczuć innych osób ze swoimi oczekiwaniami wobec samochodu. Nie ma bezawaryjnych marek, które się nie psują. Ważne jest, aby kupując auto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet wśród drogich marek są modele, których sprawność i brak konieczności częstych wizyt w serwisie pozostawia dużo do życzenia. Szukając dobrej jakości auta używanego, warto postawić na sprawdzony komis samochodowy, który oferuje bogatą ofertę aut sprowadzanych z Niemiec. Porównując modele aut z Niemiec z tymi, które użytkowane są na polskich drogach, niemieckie modele aut wypadają znacznie wyżej w ocenie ich stanu technicznego, czy też stanu karoserii.

Opracowanie:

Estcar Dariusz Walski

Bolesławiec , Zabobrze 28B

Podziel się