Materiał Partnera Jakie naprawy silnika jest w stanie wykonać profesjonalny warsztat?

Jakie naprawy silnika jest w stanie wykonać profesjonalny warsztat?

Dobrze przygotowany zakład mechaniki pojazdowej powinien dawać możliwość szybkiego usunięcia usterek związanych z nieprawidłowym działaniem jednostki napędowej. Objawów niewłaściwej pracy silnika może być wiele – nawet najmniejsze z nich mogą oznaczać konieczność wykonania kompleksowej naprawy. Warto jednak postawić na warsztaty przygotowane także do wykonania profesjonalnej diagnostyki.

Za mało mocy

W wielu przypadkach pierwszym objawem nieprawidłowej pracy silnika jest generowanie przez niego obniżonej mocy. W takich sytuacjach kierowanie pojazdu jest nie tylko utrudnione, ale też niebezpieczne. Wykonywanie poszczególnych manewrów na drodze może być niemożliwe, dlatego niezwłocznie należy oddać pojazd do specjalistycznego warsztatu. Będzie on w stanie przeprowadzić przede wszystkim kompleksową diagnostykę komputerową. Odpowiednie oprogramowanie pozwoli na szybkie wykrycie usterki i ustalenie jej źródła.

Po przeprowadzeniu diagnostyki mechanik weźmie się do pracy i w zależności od charakteru konkretnej awarii wykona niezbędne czynności serwisowe. Może to być m.in. naprawa układu chłodzenia, którego nieszczelności prowadzą do przegrzewania się jednostki napędowej i tym samym obniżenia mocy. Pojazdem odpowiednio zajmie się Auto France Serwis – warsztat, który zajmuje się przede wszystkim samochodami pochodzącymi z Francji, czyli markami takimi jak Renault, Citroen lub Peugeot. Jakie jeszcze naprawy silnika jest w stanie wykonać tego typu zakład mechaniki pojazdowej?

Silnik jak nowy

Problemy z jednostką napędową mogą również wynikać m.in. z konieczności naprawy lub regeneracji turbosprężarki. W niektórych sytuacjach niezbędna staje się wymiana panewek korbowodowych, a specjalistyczny warsztat zadba o profesjonalne zrealizowanie tego typu czynności serwisowych. Zalicza się do nich również wymiana rozrządu, która zalecana jest głównie w autach wyposażonych w specjalny pasek. Gwarantujący znacznie większą żywotność łańcuch rozrządu o wiele rzadziej wymaga wymiany, jednak konieczność jej przeprowadzenia wiąże się przeważnie z niezwykle trudnymi pracami.

Z tego względu naprawę silnika tego typu warto powierzyć specjalistom z odpowiednim doświadczeniem oraz zapleczem technicznym, które pozwoli na szybkie wyeliminowanie usterki. W silnikach wysokoprężnych może być ona spowodowana niewłaściwą pracą pompowtryskiwaczy – ich wymiana również może być kosztowna i niełatwa, dlatego także i w tym wypadku należy postawić na profesjonalny zakład mechaniki pojazdowej. Szczególnie istotne jest to w przypadku naprawy aut francuskich, w których poszczególne rozwiązania wymagają odpowiedniej wiedzy mechaników.

Opracowanie:

Podziel się