Artykuł sponsorowany Jakie auto wybrać na off-roadową wyprawę turystyczną?

Jakie auto wybrać na off-roadową wyprawę turystyczną?

Wyprawy off-roadowe to niesamowita przygoda i nic dziwnego, że coraz więcej osób jest zainteresowanych taką formą spędzania wolnego czasu. Niestety, samochody terenowe to duży wydatek i nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście jest alternatywa – wynajem terenówki. Piszemy, jaki samochód do off-roadu warto wypożyczyć na wyprawę turystyczną. 

Na czym polega wynajem aut terenowych?

Możliwość wypożyczenia samochodu terenowego to świetna okazja dla miłośników off-roadu, którzy często wybierają się w takie wycieczki, ale nie mają swojego auta z napędem 4x4. Takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne ekonomicznie. Należy bowiem pamiętać, że posiadanie własnego pojazdu wiąże się z koniecznością opłat za ubezpieczenie, naprawy, przeglądy itd. Wynajem terenówki polecany jest również nowicjuszom, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z off-roadem, a także organizatorom różnych imprez grupowych i wydarzeń.

Polecane samochody terenowe na wyprawy  

Samochody przeznaczone do jazdy po bezdrożach, wzniesieniach, terenach bagiennych czy nierównościach to przede wszystkim auta z napędem 4x4 z podniesionym zawieszeniem, sztywnymi mostami i reduktorem. Niezbędne jest także dodatkowe wyposażenie, w tym m.in. wciągarki elektryczne. Wśród polecanych pojazdów off-roadowych można wymienić takie modele, jak np.:

  • Mitsubishi L200,

  • Toyota Hilux,

  • Nissan Patrol. 

Cena wynajmu aut terenowych uzależniona jest zwykle od liczby dni, miejsca podróży czy wyposażenia. 

Gdzie wynająć auto do off-roadu?

Samochód terenowy najlepiej wypożyczyć w firmie specjalizującej się w off-roadzie. A takich jest w Polsce coraz więcej. Skorzystanie z tego typu usługi to znacznie bezpieczniejsza opcja niż wynajem od osoby prywatnej. Poza tym, można wówczas liczyć na fachowe doradztwo. Jedną z firm oferujących wynajem aut terenowych jest Axel 4x4 ze Skawiny. Przedsiębiorstwo organizuje też szkolenia i wyprawy off-roadowe. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas