Artykuł sponsorowany Jak znaleźć dobry serwis samochodowy?

Jak znaleźć dobry serwis samochodowy?

Opłata za ubezpieczenie, coroczny przegląd naszego samochodu, koszty paliwa i oleju - te wszystkie wydatki jesteśmy w stanie przewidzieć i jeśli dobrze rozplanujemy nasz budżet, nie będą one dużym obciążeniem. Wystarczy raz na jakiś czas usiąść przy biurku i zrobić sobie listę wydatków, o których na co dzień możemy zapomnieć, podsumować je i odkładać pewną kwotę na koncie lub przysłowiowej kopercie co miesiąc. Trudniej jest z wydatkami, jakich nie da się przewidzieć, takich jak na przykład awaria samochodu. Szczególnie zależy nam wtedy, by zainwestowane w naprawę pieniądze nie były wydatkiem na marne. Szukamy jak najlepszego serwisu, mechanika, któremu możemy powierzyć nasze auto. Jak znaleźć dobry serwis samochodowy?

Rozmowa i diagnoza

Własna witryna internetowa to dziś właściwie must have dla firm z różnych branży dotyczy to także serwisów samochodowych, które chcą dotrzeć do swoich klientów za pomocą wirtualnej reklamy. Skoro prawie każdy serwis ma swoją stronę, to w jaki sposób wybrać ten najlepszy? Wybierzmy kilka potencjalnych serwisów z okolicy i nawiążmy bezpośredni kontakt, zaczynając od telefonu. Pierwsza oznaka trafienia na dobry serwis to udana rozmowa z jego przedstawicielem. Powinien zapytać nas, w czym tkwi problem i co wzbudza w nas niepokój. Mechanik powinien nas zapytać, jakim samochodem jeździmy i z którego jest on rocznika. Możemy też usłyszeć pytania o warunki eksploatowania auta, przebiegu oraz specyfiki jazdy. Jeżeli mechanik postawi nam wstępną diagnozę na temat przedstawionego wywiadu, możemy mu zaufać. Podkreślamy, że ma to być diagnoza wstępna, ponieważ większość awarii jest możliwa do potwierdzenia wyłącznie na podstawie diagnostyki komputerowej lub zajrzenia pod maskę auta. Mechanik powinien określić, jaki będzie zakres wymaganych prac i ile mniej więcej zajmie to czasu. Jeśli usłyszymy, że auto będzie do odbioru „za jakiś czas”, albo ten czas wyda nam się ekstremalnie długi, zrezygnujmy i szukajmy dalej.

Warunki w serwisie samochodowym

Serwisom samochodowym daleko do salonów SPA i trudno się spodziewać, że mechanik przyjmie nas w śnieżnobiałym kombinezonie, ale warunki, jakie panują w serwisie, wiele mówią o fachowcach, którzy w nim pracują. W serwisie nie powinno być porozrzucanych narzędzi, czy części - mówi nam przedstawiciel serwisu samochodowego Auto-Trans z Lublina. Tam, gdzie panuje bałagan, prace idą zwykle znacznie dłużej i są nieprecyzyjne. Co więcej, takie warunki pracy mogą źle wpływać na nasze auto. Wyobraźmy sobie, że przekładnia w samochodzie zostanie złożona w warsztacie, w którym jest brudno. Początkowo będzie ona pewnie pracowała prawidłowo, ale z pewnością zacznie się szybciej zużywać, ze względu na ziarna piachu i inne zabrudzenia, które znajdą się w trybach. Nie powinniśmy natomiast zniechęcać się, jeśli serwis samochodowy jest niewielki i części oraz narzędzia są umieszczone na półkach w miejscu, w którym naprawiane są samochody. Niewielkie warsztaty zwykle nie mają magazynów, w których można byłoby przechowywać części, trzeba więc radzić sobie w inny sposób. Nie należy popadać ze skrajności w skrajność. Pamiętajmy też, że najważniejsze są kompetencje pracowników serwisu samochodowego, którzy profesjonalnie zajmą się naszym autem. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas