Materiał Partnera Jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego?

Jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego?

Niemalże każdy właściciel samochodu boryka się z wieloma problemami, związanymi z ich użytkowaniem. Każdy samochód prędzej, czy później będzie potrzebować interwencji specjalisty. Znalezienie odpowiedniego fachowca, który będzie posiadał odpowiednią wiedzę, umiejętności, a przy tym będzie uczciwy, nie jest łatwe. Nieodpowiedni wybór może skutkować zawyżonymi kosztami naprawy i niesolidnie wykonaną pracą.

Może ktoś z polecenia?

Szukając mechanika samochodowego, w pierwszej kolejności najlepiej zaciągnąć informacji u rodziny oraz przyjaciół. Jeśli któreś z powyższych będzie potrafiło nam polecić konkretny warsztat, nie trzeba dalej szukać. Posiadając informacje o mechaniku z dobrymi referencjami, z tak zaufanego źródła, można mieć pewność, że lepszego wyboru już nie uda się dokonać. Jeśli jednak ani rodzina, ani znajomi nie potrafią nam doradzić, co do odpowiedniego serwisu, trzeba szukać dalej. W obecnych czasach, na szczęście istnieje takie narzędzie, jak internet. Dostarcza ono wystarczająco dużą ilość informacji. Znaleźć tam można niemalże wszystkie możliwe warsztaty, jakie są w naszym zasięgu i poza nim. Stanowi to jednak także pewną pułapkę.

Uważaj na opinie

Opinie w internecie mogą oczywiście być bardzo różne. Pamiętać należy jednak, że opinie mogą być wystawiane przez tzw. boty, konkurencję, a także samych właścicieli, przez co mogą być one stronnicze i nie odzwierciedlać rzeczywistości. Wartościowe opinie można znaleźć na forach motoryzacyjnych, na których użytkownicy chętnie się dzielą swoimi doświadczeniami. Najważniejsze jednak dla nas powinny być opinie, na które dana firma w jakiś sposób zareagowała. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na opinie negatywne, na które przedstawiciel danego przedsiębiorstwa odpowiedział. Prawdą jest, że tylko 1/10 zadowolonych klientów podzieli się opinią na temat świadczonych usług. W przypadku klientów niezadowolonych współczynnik ten wzrasta do 9/10. Dlatego nie warto zrażać się ilością negatywnych opinii, ale zwrócić uwagę na reakcje przedstawiciela firmy. Po nich stwierdzić można, jakie w danym warsztacie panuje podejście do klienta.

Warsztat specjalizujący się w określonych markach

Bardzo istotną kwestią tez jest specjalizacja warsztatu. Dobrym przykładem jest krakowska firma, którą prowadzi Pan Jarosław Piekara. Jego warsztat jest ściśle ukierunkowany na marki typu Citroen, Peugeot i Renault. Dzięki temu można mieć pewność, że do czynienia mamy ze specjalistą, który dane marki zna na wylot. I jest to trzeci aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Ukierunkowanie na określone marki samochodów zawsze jest dużą zaletą.

Opracowanie:

Automechanika Jarosław Piekara

Kraków , Pocieszka 11a

  • tel. 601 414 028

Podziel się