Artykuł sponsorowany Jak zarobić na starym samochodzie? 3 sposoby

Jak zarobić na starym samochodzie? 3 sposoby

W garażach często zalegają stare auta. Nie tylko zajmują miejsce, ale też pochłaniają pieniądze, bo nawet nieużywany, zdezelowany pojazd powinien mieć wykupioną polisę OC aż do momentu wyrejestrowania. To sytuacja tym bardziej niekorzystna, że samochód, który dotąd zbierał tylko kurz może przynieść ci – czasem naprawdę spore – zyski. Podpowiadamy, jak zarobić na aucie, z którego nie korzystamy.

1. Wynajem old-timerów

To opcja dla właścicieli aut, które rzadko można spotkać na polskich drogach lub posiadających kultowy status. Wśród wypożyczających zabytkowe samochody największą popularnością cieszą się modele zza oceanu oraz marki z byłego bloku wschodniego – na przykład Syreny, Fiaty 125p i 126p, Trabanty 601 czy Wartburgi. Sporą gratką mogą okazać się ponadto Warszawy czy Wołgi. Niezbędny warunek to odpowiedni stan techniczny auta – najlepiej sprawdzają się egzemplarze zarejestrowane jako zabytkowe.

Wynajem old-timerów to pomysł na biznes dla osób z dużym kapitałem, bo doprowadzenie auta do odpowiedniego stanu i jego utrzymanie generują spore koszty. Samochody zabytkowe mają tendencję do częstych awarii, zakup części do egzemplarza z żółtymi „blachami” to duży wydatek. Nie zapominaj też, że auto musi być w ruchu także kiedy nie jest wynajmowane – to może niekorzystnie wpłynąć na rentowność interesu.

Samochód można wynajmować miedzy innymi na śluby, sesje fotograficzne lub akcje promocyjne. Klientów możesz szukać też wśród pasjonatów, których nie stać na zakup konkretnego samochodu, a chcieliby przejechać się którymś z klasyków. Ile w ten sposób zarobisz? Widełki są duże, a zyski zależą od modelu auta, jego stanu i strategii marketingowej.

2. Stacja Demontażu Pojazdów

Samochodu nie można samodzielnie rozebrać na części - by go wyrejestrować, musisz przedstawić certyfikat kasacji. Zezłomowanie auta dla właściciela zwykle nie wiąże się z żadnym zarobkiem. Wręcz przeciwnie - jeśli samochód jest lżejszy niż wynika to z informacji w dowodzie rejestracyjnym, należy jeszcze dopłacić za każdy brakujący kilogram.

Niektóre firmy za odstąpienie niesprawnego auta oferują jednak nawet 1000 złotych. Zazwyczaj są to co prawda znacznie niższe sumy, ale perspektywa pozbycia się grata z garażu i zarobienia przy tym kilkuset złotych i tak może okazać się kusząca. Stawka uzależniona jest od stanu auta i modelu. Istnieją serwisy, w ramach których stacje demontażu pojazdów mogą wystawić swoją ofertę za dane auto, a ty wybierzesz tę firmę, która zaproponuje ci najkorzystniejsze warunki.

3. Sprzedaż auta w komisie

Jeśli samochód nadaje się do jazdy lub wymaga tylko nieznacznych napraw, lepszym rozwiązaniem będzie jego sprzedaż. Nabywcę możesz znaleźć w internecie, jednak decydując się na takie rozwiązanie, musisz samodzielnie przygotować ogłoszenie, wykonać zdjęcia i przygotować się na udzielenie kilkudziesięciu odpowiedzi od potencjalnych klientów. Nie masz też żadnej pewności, że uda ci się sprzedać auto w satysfakcjonującej cenie.

Lepszym rozwiązaniem może więc okazać się sprzedaż auta w komisie. By otrzymać wstępną wycenę, nie musisz nawet wychodzić z domu – zrobić to za pośrednictwem strony https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/. Wybierając skup aut oszczędzasz czas – zawarcie transakcja nie zajmie dużo czasu, a pieniądze błyskawicznie trafią na twoje konto. Jeśli zależy ci na tym, by jak najszybciej otrzymać zapłatę, możesz też wybrać opcję płatności gotówką.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas