Materiał Partnera Jak wygląda awaryjne otwieranie samochodów?

Jak wygląda awaryjne otwieranie samochodów?

Zatrzaśnięcie lub zgubienie kluczyków samochodowych to nie tak rzadka sytuacja, może się ona bowiem przytrafić wielu kierowcom. Dlatego też zdarza się, że potrzebujemy pomocy specjalistów, którzy w sposób bezinwazyjny dostaną się do naszego pojazdu, zarówno w przypadku aut posiadających system bezkluczykowy, jak i tych z tradycyjnym sposobem otwierania. W jaki sposób działają fachowcy zajmujący się awaryjnym otwieraniem drzwi samochodów?

Awaryjne otwieranie samochodu przy użyciu narzędzi ślusarskich

Narzędzia ślusarskie stosowane są przy drzwiach samochodowych praktycznie każdego rodzaju, choć procedura ta może okazać się nieco większym wyzwaniem w pojazdach, które mają dodatkowy system ryglowania. Metoda ta sprawia jednak, że nie ma ryzyka uszkodzenia ani karoserii pojazdu, ani uszczelek, nie dochodzi też do zniszczenia samego zamka. Stąd też właściciel, poza usługą awaryjnego otwierania, nie będzie musiał ponosić dodatkowych wydatków związanych z ewentualnym naprawieniem lub wymianą zniszczonych części. Narzędzia ślusarskie wykorzystywane do tego celu nazywane są wytrychami i pozwalają na łatwe otworzenie drzwi dzięki użyciu mechanizmu zamka samochodowego. Przyrząd ten umożliwia bowiem zmianę pozycji tzw. zapadek i pinów, które blokują cylinder, przez co w sposób łatwy, nieinwazyjny i szybki można otworzyć zamek. Warto zaznaczyć, że w naszym kraju nieuzasadnione, niezwiązane z zawodem korzystanie z wytrychów jest wykroczeniem i podlega karze, dlatego tak ważne jest zdanie się na pomoc specjalistów.

Jak znaleźć specjalistę zajmującego się otwieraniem drzwi samochodowych?

Na rynku obecne są przedsiębiorstwa, które oferują profesjonalne usługi awaryjnego otwierania samochodów. Jak przyznaje Grzegorz Jakóbek, właściciel firmy Moto-Bud zajmującej się tego typu działalnością, cena takiej usługi różni się w zależności od stopnia skomplikowania samego procesu. W przypadku nowszych pojazdów posiadających dodatkowy system ryglowania, zadanie to jest zdecydowanie trudniejsze, dlatego wzrasta koszt otwierania. Jeśli jednak skorzystamy z usług specjalistów, możemy liczyć na to, że zadanie to zostanie zrealizowane bez dodatkowego uszczerbku na wyglądzie naszego pojazdu, w postaci rys na karoserii i innych uszkodzeń. Istotne jest także wybranie firmy, która tego typu pomoc oferuje w przypadku samochodów wszystkich marek i specjalizuje się w tej dziedzinie. Wówczas będziemy mogli liczyć, że zadanie zostanie zrealizowane szybko i fachowo.

Podziel się