Materiał Partnera Jak wybrać ozonator samochodowy?

Jak wybrać ozonator samochodowy?

Za pomocą ozonatora można szybko usunąć z samochodu nieprzyjemny zapach, a także zalęgłe w klimatyzacji bakterie i mikroby. Zakup odpowiedniego urządzenia pozwoli wielokrotnie wykonywać proces ozonowania bez ponoszenia kolejnych kosztów. Pojawia się jednak pytanie: jaki generator ozonu będzie najlepszy do stosowania w samochodzie? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

 

Wyzbycie się nieprzyjemnych zapachów

Do ozonowania wnętrz samochodowych i mieszkań służą generatory przelotowe na komorze otwartej. Umożliwiają one eliminację grzybów, pleśni, wirusów i bakterii, które mogą powodować różne dolegliwości, m.in. katar, kaszel, pieczenie i łzawienie oczu. Ozonowanie wnętrza samochodu co pewien czas sprawi, że będzie panować w nim zdrowe powietrze uwolnione od wszelkich przykrych zapachów. Ozonatory samochodowe są kupowane głównie przez osoby, które mają częsty problem ze zwalczaniem zapachów. Przyczyną może być wadliwa klimatyzacja, palenie w pojeździe, przewożenie zwierząt oraz materiałów o charakterystycznych zapachach, którymi przesiąka tapicerka.

 

Generatory o niskiej mocy

Za pomocą ozonatorów można oczyścić powietrze w domu, garażu, w przyczepie kempingowej itp. Wybór ozonatora jest przede wszystkim zależny od wielkości pomieszczeń, które będą ozonowane. Wnętrze samochodu nie ma tak dużej powierzchni jak np. pokoje w domach mieszkalnych, dlatego w tym przypadku wystarczą ozonatory o mniejszej mocy. Dla pomieszczeń o kubaturze 37/70 m3, w tym samochodów osobowych, ozonatory mają moc  o wydajności od 3,5 g ozonu na godzinę. Zdecydowanie lepszym wyborem będą jednak ozonatory o wydajności 5 g ozonu na godzinę, które przystosowane są do kubatury wielkości 45/90 m3. Znajdziemy także modele o takiej mocy dostosowane do kubatury 50/100m3.

 

Ozonatory o wyższej mocy

Generator, który produkuje 5 g ozonu na godzinę, wnętrze samochodu osobowego średniej wielkości powinien dezynfekować przez około 2 godziny. Zastosowanie ozonatora większej mocy pozwoli skrócić czas oczyszczania powietrza. Np. ozonator produkujący 10 g gazu wykona taką samą pracę tylko przez godzinę. Specjalista z firmy „BITOM Tomasz Biadacz” w Siemianowicach Śląskich tłumaczy: Im większa moc generatora, tym wyższa jest jego cena. Jednak urządzenia o określonej mocy pozwolą oczyścić nie tylko samochód, ale także mniejsze pomieszczenia, wnętrze jachtu czy przyczepę kempingową. Oczyszczanie powietrza za pomocą ozonem to skuteczne rozwiązanie, dlatego jednorazowy zakup jest inwestycją w wiele lat użytkowania.

Podziel się