Materiał Partnera Jak wybrać opony do naszego samochodu?

Jak wybrać opony do naszego samochodu?

Wybór opon do samochodu nie jest wbrew pozorom taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Często zastanawiamy się, czym właściwie różnią się najtańsze na rynku opony w stosunku do tych najdroższych, sygnowanych przez znanych producentów. Trudno też odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie opony będą najlepsze dla naszego polskiego, ciągle ocieplającego się klimatu.

Czy najtańsze znaczy najgorsze?

Wiele osób wychodzi z założenia, że najlepiej jest kupić najtańsze opony, ponieważ ich bieżnik wygląda niemal identycznie lub wręcz dokładnie tak samo, co w tych o wiele droższych modelach. Problem w tym, że nie tylko o to chodzi. Każdy producent ma swoje tajemnice i swoje sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest chociażby fakt, że opony są robione z różnych mieszanek i już z samej tej przyczyny mogą się zachowywać na drodze zupełnie inaczej.

Przedstawiciel firmy Jarbut Wulkanizatorstwo z Pabianic podpowiada nam, czym warto się kierować przy wyborze ogumienia.

Nie jestem pewien czy wybór najtańszych na rynku opon to najlepszy możliwy wybór, nawet dla samochodów ze słabszymi silnikami. Oczywiście z pewnością nie warto w przypadku takich aut inwestować w modele z najwyższej sklepowej półki, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będziemy w stanie w takim samochodzie docenić wszystkich ich walorów. Zawsze warto natomiast postawić na sprawdzonego, solidnego producenta, którego ceny nie zbiją nas z nóg. Opony zajmują bardzo wysokie miejsce w grupie elementów, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Z góry przepraszam za dość mocne porównanie, ale czy ktoś z nas zdecydowałby się na regularne skoki ze spadochronem, który jest najtańszym możliwym modelem na rynku? Myślę, że większość ludzi bardzo poważnie by taką decyzję przemyślało.

A może jednak całoroczne?

Polskie zimy przypominają coraz bardziej te spotykane w krajach o nieco cieplejszym klimacie. Wiele osób zastanawia się wobec tego, czy nie lepiej jest zainwestować w opony całoroczne. To może być dobry wybór dla tych, którzy żyją w dużych miastach i tak naprawdę bardzo rzadko mają okazję jeździć po nieodśnieżonych czy mocno oblodzonych drogach. Trochę inaczej sprawa ma się jednak z osobami mieszkającymi w miejscach, w których czasem zdarza im się stanąć przed koniecznością dotarcia do pracy w naprawdę trudnych, zimowych warunkach. Wydaje się, że tacy właściciele samochodów powinni  jednak zainwestować w opony zimowe, bo dają one o wiele lepszą przyczepność niż opony całosezonowe. Warto pamiętać, że są produkowane właśnie po to, aby radzić sobie w takich sytuacjach.

Jak widać, produkcja i sprzedaż opon to dość odpowiedzialne zajęcie. Warto więc zaufać specjalistom, którzy pomogą nam wybrać model odpowiedni dla naszego auta, stylu jazdy oraz potrzeb.

Opracowanie:

Jarbet Wulkanizatorstwo, Naprawa opon, Wymiana opon

Pabianice , Rypułtowicka 48

Podziel się