Artykuł sponsorowany Jak wybrać odzież motocyklową?

Jak wybrać odzież motocyklową?

Jazda na motocyklu jest nieodłącznie związana z odzieżą, która służy do tego celu. Zanim jednak rozpoczniemy jej kompletowanie, warto określić warunki i styl jazdy. To oczywiste, że na upalne dni będziemy potrzebowali czegoś innego, niż w trakcie chłodnej jesieni. Jeśli zamierzamy jeździć po mieście, w terenie lub rozpocząć jazdę sportową, to będziemy musieli odpowiednio dobrać zestaw odzieży motocyklowej. 

Czym się kierować przy wyborze odzieży motocyklowej?

Warto pamiętać, że głównym zadaniem odzieży motocyklowej jest zapewnienie nam odpowiedniego bezpieczeństwa na drodze, dlatego oprócz ładnego wyglądu i wygody, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość. Obecnie na rynku wybór jest bardzo duży – możemy znaleźć wiele różnorodnych modeli kurtek, spodni, kombinezonów. 

Wyróżniamy odzież motocyklową tekstylną oraz skórzaną. Pierwszy wariant dedykowany jest do codziennej i turystycznej jazdy na dłuższe podróże, ponieważ odzież ta jest wygodna i ergonomiczna, co sprawia, że jest szczególnie odporna na warunki atmosferyczne. 

Drugim rodzajem jest odzież skórzana. Można tu wyróżnić kombinezony sportowe dwuczęściowe albo jednoczęściowe ‒ przeznaczone do jazdy motocyklami sportowymi, odzież do jazdy po mieście, czyli kamizelki, spodnie, kurtki. Odzież skórzana charakteryzuje się większą wytrzymałością. Dlatego zazwyczaj stosuje się ją do jazdy na motocyklach, które rozwijają większe prędkości.

Sklepem motocyklowym, w którym możemy liczyć na szeroki wybór odzieży motocyklowej oraz akcesoriów motocyklowych najwyższej jakości, jest „Moto Expert”, z siedzibą w Płocku. Został stworzony specjalnie z myślą o miłośnikach motocykli, zapewniając indywidualne podejście do klienta.

Jaki kombinezon najlepiej wybrać?

Jeśli wybierzemy jednoczęściowy kombinezon, czyli świetnie dopasowany, przylegający jak „druga skóra”, typowo sportowy, możemy liczyć na wygodę i brak skrępowania ruchów. Ów kombinezon został wyprofilowany specjalnie do pozycji, którą zajmujemy na motocyklach sportowych. 

Dwuczęściowe kombinezony również służą do jazdy na sportowym motocyklu, ale trochę inaczej leżą na sylwetce niż jednoczęściowe. Jednak w takim komplecie widoczny jest wyraźny plus – można zdjąć kurtkę, odpiąć ją od spodni i tym samym solidniej odpocząć.

Kombinezon dwuczęściowy jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które mają „nieproporcjonalną sylwetkę” i potrzebują innego rozmiaru kurtki i spodni. Wielu producentów pozwala na takie dobranie innych rozmiarów. Tymczasem w kombinezonach jednoczęściowych nie ma takiej możliwości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas