Materiał Partnera Jak wybrać odpowiedniego mechanika?

Jak wybrać odpowiedniego mechanika?

Każdy kierowca wcześniej czy później dotrze do momentu, w którym jego samochód zacznie szwankować. Wiedząc, że awaria nawet najmniejszego elementu może prowadzić do większego kłopotu, lub nawet wypadku na drodze, pierwszym krokiem jest znalezienie dobrego mechanika, który oferuje fachową pomoc w zakresie mechaniki, ale też serwisu na przyszłość. Taki wybór nie należy do najłatwiejszych z powodu ilości warsztatów oferujących podobne usługi. Na co zatem warto zwracać uwagę przy wyborze?

Podstawowa weryfikacja

Najprostszym wyjściem jest skorzystanie z autoryzowanego serwisu, jednak nie każdego z nas na to stać. Ceny w serwisie nie są najniższe, a jakość wykonanych usług nie zawsze jest adekwatna. Sytuacja jest nieco inna, gdy dość niedawno weszliśmy w posiadanie nowego auta, wtedy wizyty w Autoryzowanym Serwisie Obsługi są jak najbardziej wskazane. W przypadku, gdy mamy już nieco starszy samochód, taki serwis przestaje być opłacalny, w tym przypadku szukamy godnego polecenia mechanika. Takie poszukiwania warto zacząć od zasięgnięcia języka wśród znajomych, przecież każda osoba posiadająca samochód musi go gdzieś serwisować. Po zebraniu wstępnych informacji, należy przejść do weryfikacji. Po pierwsze postarajmy się sprawdzić stan prawny mechanika, czy nie jest to przypadkowa osoba, która nawet nie zarejestrowała swojej firmy. Kolejnym krokiem jest czytanie opinii klientów, zamieszczonych na różnych forach, gdzie w większości przypadków znajdują się rzetelne opinie na temat mechanika. Oczywiście trafimy też na te bardzo podkoloryzowane, lecz traktujmy je z przymrużeniem oka.

Umów się na przegląd

Gdy wybraliśmy spośród wielu profesjonalnych warsztatów mechanicznych, takich jak na przykład Tomech Tomasza Turlińskiego, warto przejść do samodzielnego sprawdzenia profesjonalizmu danego mechanika. Aby to zrobić, najlepiej umówić się na przegląd. To właśnie podczas przeglądów mechanik tak naprawdę ma „pole do popisu”, czyli po prostu ma możliwość wykazania się swoim doświadczeniem oraz profesjonalizmem i sprawdzić co tak naprawdę w aucie jest niesprawne. Ważne jest, czy mechanik przeprowadza z nami wywiad środowiskowy, czyli czy zadaje pytania o to, co nie działa, co wzbudza nasze wątpliwości itd. Jeśli po takiej rozmowie dostaniemy wydrukowane i podpisane potwierdzenie przyjęcia samochodu, możemy być pewni o profesjonalizmie danego warsztatu.

Na co dodatkowo zwracać uwagę?

Nieco mniej ważnym aspektem jest utrzymywanie czystości, choć należy wziąć pod uwagę, że zawód mechanika nie zawsze pozwala na idealnie wysprzątane miejsce pracy. Jednak jeśli narzędzia warsztatowe znajdują się na miejscu, a olej silnikowy nie jest rozlany na pół posadzki, najprawdopodobniej nasz pojazd jest w dobrych rękach.

Opracowanie:

Tomech Tomasz Turliński

Popławy-Kolonia 20

  • tel. 724 627 882

Podziel się