Materiał Partnera Jak wybrać mechanika samochodowego?

Jak wybrać mechanika samochodowego?

Awaria samochodu to nic przyjemnego. Kiedy samochód się zepsuje, przychodzi czas na znalezienie dobrego mechanika, który przywróci go do dawnej sprawności. Wiele osób nie wie, na co zwrócić uwagę podczas szukania dobrego mechanika samochodowego. Podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru specjalisty, który zajmie się naprawą Twojego pojazdu.

Pierwsze wrażenia i dobra opinia

Często, kiedy oddajemy samochód do mechanika, nie mamy czasu na szukanie opinii o nim. Warto jednak to zrobić i chociaż pobieżnie sprawdzić opinie o danym warsztacie samochodowym. W dzisiejszych czasach sprawdzenie tego, jakimi opiniami cieszy się dany auto serwis, nie jest trudne i zajmuje zaledwie kilkanaście minut - a naprawdę warto to zrobić!

Podczas wizyty w warsztacie samochodowym liczy się także pierwsze wrażenie. Kiedy czujemy, że mamy do czynienia ze specjalistami znającymi się na swojej pracy, możemy czuć się spokojnie. Podczas oddawania samochodu do warsztatu mechanik powinien sporządzić protokół zdania samochodu, w którym zapisany jest model samochodu, przebieg, a także dane właściciela.

Bardzo ważne jest ustalenie, jaki jest zakres prac. Oczywiście nie zawsze mechanik po wstępnych oględzinach jest w stanie dokładnie określić, jakie elementy należy wymienić - w takiej sytuacji powinien w czasie naprawy poinformować telefonicznie o zakresie i kosztach naprawy.

Jak mówią nam eksperci Bi-Turbo Auto Serwis, profesjonalizm warsztatu samochodowego można ocenić po wyglądzie serwisu. Nie można wymagać, żeby warsztat był sterylnie czysty, ale jeśli panuje w nim bardzo duży bałagan, a narzędzia są rozrzucone po warsztacie, możemy przypuszczać, że mechanicy nie podchodzą do swojej pracy zbyt profesjonalnie.Jak powinna wyglądać naprawa auta u profesjonalnego mechanika samochodowego?

Profesjonalny mechanik samochodowy zawsze ma na uwadze zdanie klienta i nie rozszerza samodzielnie zakresu naprawy. Każda decyzja powinna zostać poparta konsultacją z klientem, który ma prawo poznać szacowane koszty naprawy i ewentualnie się nie zgodzić na wykonanie pewnych prac. Mechanik powinien przekazać klientowi wszystkie rachunki za wymienione części - są one nie tylko dowodem naprawy, ale też podstawą do złożenie ewentualnej reklamacji na wymienioną część.

Mechanik samochodowy powinien przekazać klientowi stare, wymienione części, a także przekazać mu pojemniki z nie do końca wykorzystanym olejem, płynem chłodniczym lub innymi płynami.

Wybierając odpowiedni auto serwis masz pewność, że prace zostaną wykonane w profesjonalny sposób.

Opracowanie:

Bi-Turbo Auto Serwis

Żerniki Wrocławskie , Skowronkowa 7

Podziel się