Materiał Partnera Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Jeśli jeździsz samochodem, z pewnością prędzej czy później będziesz musiał udać się z nim do serwisu. I w tym momencie zadasz sobie pytanie w jaki sposób wybrać dobry warsztat samochodowy? Skąd masz wiedzieć, że dana stacja obsługi pojazdów oferuje usługi wysokiej jakości, a nawet, jakie są obowiązujące standardy obsługi, które nowoczesny warsztat auto naprawy powinien spełnić? Spróbujemy rozwiać choć część tych wątpliwości.

Po czym ocenić, czy warto zlecić naprawę samochodu?

Najczęściej przy wyborze mechanika samochodowego polegamy na opinii znajomych, ale i tak warto samemu sprawdzić, czy wybrany przez nas serwis samochodowy jest godny zaufania. I już pierwsze wrażenie może nam sporo powiedzieć o podejściu pracowników warsztatu do naprawy samochodów. Zwróć uwagę w jaki sposób kierownik serwisu, doradca albo nawet mechanik z tobą rozmawiają, czy skupiają się na sposobach rozwiązania problemu i proponują różne podejścia. Przyjrzyj się także jak funkcjonuje warsztat, czy samochody obecnie naprawiane są ustawione w taki sposób, że nie dojdzie do przypadkowego uszkodzenia lub zabrudzenia. Jeśli stacja mechaniki pojazdowej budzi twoje zaufanie, zorientuj się jeszcze, jaką dokumentację musisz wypełnić, przed przyjęciem samochodu do naprawy. Zwykle powinno to być zlecenie naprawy i protokół przyjęcia. W tym pierwszym określasz, czego oczekujesz od warsztatu, definiujesz usterki i ich objawy. Tu także powinna się znaleźć cena usługi i termin jej zakończenia. W protokole przyjęcia natomiast zawarte zostaną dane pojazdu oraz opis stanu pojazdu w trakcie przyjęcia, w tym uszkodzenia, rysy, ubytki zewnętrzne i wewnątrz pojazdu, stan płynów eksploatacyjnych i stan techniczny pojazdu.

Jakie usługi świadczą stacje naprawy pojazdów?

W wypadku usterki w samochodzie, prawdopodobnie będzie on wymagał pozostawiania w warsztacie przez kilka dni. Najczęściej wykonywane naprawy mechaniczne pojazdu obejmują naprawy silnika, naprawy tłumika, czy układu hamulcowego, albo spawanie części samochodowych. Warsztat Mechanika Pojazdowa Wulkanizacja Łukasz Żeleźniak prowadzi również sezonową wymianę opon, czyli wymianę opon na letnie albo wymianę opon na zimowe. W zakresie usług większości stacji obsługi są też przeglądy techniczne i diagnostyka komputerowa silnika, a nawet tak proste czynności jak wymiana oleju czy płynu hamulcowego. Wybór serwisu, któremu zaufamy z naprawą naszego samochodu nie jest łatwy, dlatego warto dobrze się zastanowić zanim podejmie się decyzję.

Opracowanie:

Podziel się