Artykuł sponsorowany Jak w praktyce wygląda autoholowanie?

Jak w praktyce wygląda autoholowanie?

Kiedy auto z jakiegoś powodu, na przykład w wyniku nagłej awarii lub uszkodzenia wskutek wypadku odmówi nam posłuszeństwa, na ogół potrzeba zamówić autolawetę. Istnieją bowiem sytuacje, gdy holowanie pojazdu na własną rękę jest niedozwolone lub opcja ta jest dla nas po prostu niewygodna. Co jeszcze warto wiedzieć na temat przebiegu autoholowania samochodu?

Na czym polega autoholowanie?

Jeżeli chodzi o sam przebieg autoholowania, to od momentu przyjazdu zamówionej przez nas lawety wykwalifikowany kierowca musi dość sprawnie przeprowadzić wszystkie późniejsze czynności. Pierwsza z nich dotyczy przede wszystkim prawidłowego oznakowania miejsca ładowania pojazdu na urządzenie odholowujące. Specjalista musi więc na samym początku umieścić oraz uruchomić żółte sygnały ostrzegawcze na lawecie, a następnie zabezpieczyć teren za pomocą trójkąta ostrzegawczego oraz pachołków.

Często samochody są odholowywane na specjalnej platformie, którą opuszcza się do poziomu drogi, by następnie wciągnąć na nią pojazd za pomocą spalinowej bądź elektrycznej wyciągarki, do której podłącza się stalową linę zdolną uciągnąć auto o wadze wynoszącej nawet do kilku ton. Na koniec firma oferująca pomoc drogową taka jak Rom-Cars odwozi pojazd do warsztatu docelowego.

Jakie są zasady holowania aut?

Jeśli mowa o najistotniejszych zasadach dotyczących holowania aut, to należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o tym, iż czynności tej nie wolno dokonywać samodzielnie w kontekście autostrady. W tego typu przypadkach zawsze trzeba wezwać specjalistów z pomocy drogowej, którzy dysponują specjalnie przeznaczoną do tego celu lawetą.

Z kolei jeżeli chodzi o samodzielnie holowanie samochodu, to może ono dotyczyć tylko jednego pojazdu. Kierowca musi być natomiast trzeźwy i posiadać prawo jazdy. Pojazdy nie mogą też poruszać się z prędkością większą niż 30 km/h na terenie zabudowanym ani większą niż 60 km/h poza terenem zabudowanym. Istotna jest tutaj także odległość pomiędzy samochodami podczas holowania, która może wynosić do 3 m przy sztywnym połączeniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas