Artykuł sponsorowany Jak realizowany jest profesjonalny transport paliw płynnych i olejów?

Jak realizowany jest profesjonalny transport paliw płynnych i olejów?

Transportowanie paliw płynnych to niebezpieczne zadanie ze względu na ich parametry. Benzyna bezołowiowa należy do grupy substancji łatwopalnych, dlatego jej przewóz do wybranych punktów trzeba powierzyć specjalistycznej firmie świadczącej usługi w tym zakresie z wykorzystaniem przystosowanych do tego celu pojazdów. Jakie warunki transportu paliw płynnych gwarantują najlepsi przewoźnicy?

Autocysterny dopasowane do potrzeb

Przewożenie benzyny bezołowiowej czy oleju napędowego odbywa się z użyciem specjalnych autocystern. To pojazdy, które obecnie wyposażane są w nowoczesne systemy gwarantujące nie tylko bezpieczne dostarczenie paliw płynnych i olejów, ale też ich zdanie w krótkim czasie. Warto przy tym zwrócić uwagę na pojemność autocystern, którymi transport paliw realizuje konkretny przewoźnik. Jedynie najlepsze firmy w branży posiadają pojazdy o zróżnicowanej pojemności sięgającej od kilku do nawet 36 tysięcy litrów. W ten sposób realizowane mogą być zarówno mniejsze, jak i większe zamówienia.

Hurtowa sprzedaż paliwa i związany z nią transport oleju napędowego czy benzyny bezołowiowej wymaga również zachowania wszelkich zasad związanych z bezpieczeństwem ładunku. Powinien on zostać dostarczony w deklarowanych ilościach przy niezmiennych parametrach. Takie warunki realizacji transportu paliw płynnych gwarantuje firma PHT Tracom Sp. z o.o., która do tego celu wykorzystuje rozbudowaną flotę nowoczesnych pojazdów przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych. Oprócz odpowiedniej pojemności i gwarancji bezpieczeństwa ładunku, co jeszcze wyróżnia profesjonalny transport paliw płynnych oraz olejów?

Paliwa i oleje na czas u klienta

Krótki czas realizacji w branży transportowej jest czynnikiem niezwykle istotnym. Dotyczy to również przewozu paliw płynnych w postaci oleju napędowego czy benzyny bezołowiowej. Są one dostarczane zgodnie z deklarowanym terminem odbioru, co jest dużym udogodnieniem dla klienta hurtowego. Należy też pamiętać o konieczności przewozu materiałów petrochemicznych przez kierowców z odpowiednimi kwalifikacjami. Muszą oni posiadać uprawnienia z zakresu ADR, czyli transportowania niebezpiecznych substancji, do których zaliczają się m.in. olej napędowy (UN 1202) oraz benzyna (UN 1203).

Wybierając sprawdzonego przewoźnika, otrzymujemy gwarancję właściwej realizacji transportu paliw płynnych czy olejów mających zastosowanie chociażby w motoryzacji czy przemyśle. Materiały trafiają do klienta na czas, są odpowiednio zabezpieczone, a ich parametry techniczne pozostają zgodne z deklarowanymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas