Materiał Partnera Jak przygotować się na podróż autem?

Jak przygotować się na podróż autem?

Mimo tego, że istnieją alternatywne sposoby podróży w postaci autokarów i samolotów, nadal wiele osób decyduje się na przemieszczanie się własnym autem. Może to być w pełni komfortowe i bezpieczne, jednak wymaga zarówno od kierowy, jak i pasażerów odpowiedniego przygotowania. O czym należy pamiętać, zanim siądzie się za kółkiem i rozpocznie daleką trasę samochodem?

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Podstawowym obowiązkiem każdego właściciela pojazdu jest regularne wykupowanie ubezpieczenia OC. Na czas wakacji warto wybrać dodatkowe pakiety, które obejmują nie tylko podstawowe pokrycie kosztów, ale także np. szkody wyrządzone przez kierowcę na własnym aucie (ubezpieczenie AC). Wakacje to czas dalekich wypraw, a ja wiadomo – im dalsza podróż, tym większe ryzyko usterek oraz kolizji. Regularne przedłużanie ubezpieczenia pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów i problemów, które pojawiają się już po kilku dniach zwłoki. Kary za brak OC są wysokie i z dnia na dzień kwota mandatu staje się większa.Przygotuj auto na trasę

Zanim wyruszy się w trasę, trzeba jeszcze odpowiednio przygotować swój pojazd. Przede wszystkim powinien być obejrzany przez mechanika lub osobę zaznajomioną z tematem motoryzacji. Ważne jest skontrolowanie najważniejszych układów (m.in. hamulce, skrzynia biegów, sprzęgło) oraz uzupełnienie płynów eksploatacyjnych. Okresowe obowiązkowe przeglądy niestety nie wystarczą, gdyż w ciągu roku wiele może ulec zmianie.

W aucie powinien znajdować się trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa i sprawna gaśnica. Choć polskie prawo nie nakazuje posiadania apteczki samochodowej, warto mieć ją na wyposażeniu, gdyż może przydać się na trasie nie tylko w razie wypadku, ale także do opatrzenia chociażby powierzchownych ran i zadrapań, które często zdarzają się na postojach. Zwłaszcza w przypadku wakacji z dziećmi. Wybierając się w podróż, w aucie powinno znajdować się również zapasowe koło oraz lewarek i zestaw narzędzi, które umożliwią jego samodzielną wymianę.

Pomoc drogowa pod ręką

Ostatnim ważnym punktem jest znalezienie kontaktu do dobrej firmy świadczącej usługi związane z pomocą drogową. Przyda się w razie kolizji i drobnych usterek np. nagłego braku paliwa lub uszkodzenia koła. Polecanym przedsiębiorstwem jest firma Marzeny Gendarz, której siedziba znajduje się w miejscowości Ornontowice, w pobliżu wielu ważnych tras i obiektów turystycznych. Dobra pomoc drogowa to taka, która jest do dyspozycji klienta przez 24 godziny na dobę, również w weekendy oraz święta. Pomoże nie tylko z drobnymi naprawami, ale także w przypadku konieczności przetransportowania uszkodzonego auta i jego powypadkowej naprawy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas