Materiał Partnera Jak prawidłowo przeprowadzić kasację auta?

Jak prawidłowo przeprowadzić kasację auta?

Zdarza się, że używane przez nas auto przestaje nadawać się do użytku. Niestety, często w takim wypadku jest już za późno na sprzedaż, a jego naprawa jest zbyt kosztowna i zwyczajnie w świecie nieopłacalna. W takim przypadku nie zostaje nam nic innego, jak oddać auto do kasacji. Niezmiernie ważne jest jednak, aby kasacja była przeprowadzona w sposób ekologiczny i legalny.

Jak przeprowadzić kasację auta?


Gdy nadejdzie ten smutny moment, w którym zrozumiemy, że z naszego auta nic już nie będzie, że naprawa nie ma sensu, a jego sprzedaż jest niemożliwa, czas oddać auto do kasacji. Chcąc jeszcze wyciągnąć jak najwięcej korzyści z tego smutnego momentu, należy dokładnie przejrzeć oferty różnych punktów kasacyjnych. Rozeznanie rynku pozwoli na wybranie najlepszej dla nas opcji finansowej, jaką możemy jeszcze na koniec uzyskać. Wybierając miejsce na zezłomowanie auta, kluczowy będą przebieg i warunki kasacji. Należy pamiętać o legalności wykonywanych przez firmę usług. Kluczowe będą poza tym takie elementy jak bezpłatny odbiór auta przez kupca. Oddając auto na złom, należy posiadać przy sobie kilka dokumentów. Będą to między innymi dowód rejestracyjny auta lub inny dokument potwierdzający dane pojazdu (np. zaświadczenie z urzędu miasta, z wydziału komunikacji). Z punktu kasacji natomiast powinniśmy dostać odpowiedni dokument, potwierdzający przyjęcie auta do kasacji. Unieważnione zostają dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne i karta pojazdu. Punkt, w którym przeprowadzimy kasację, powinien wystawić odpowiedni dokument, który pozwoli nam, na wyrejestrowanie pojazdu i złożenia wypowiedzenia ubezpieczenia OC. Następnie mamy 30 dni od uzyskania powyższych dokumentów, na udanie się do wydziału komunikacji urzędu miasta (lub gminy), by złożyć wniosek o wyrejestrowanie auta.

Dobry punkt kasacji aut

Punktów kasacji, złomowisk itd. jest wiele. Jak powinien wyglądać dobry auto szrot? Przede wszystkim powinien być ekologiczny. Zakład PHU jest tego typu szrotem. Firma z Wągrowca przede wszystkim wykonuje kasację tak szybko, jak to tylko możliwe. Jest to wygodne dla klienta, dodatkowo specjaliści z tej firmy oferują fachowe doradztwo przed i po zezłomowaniu auta. Przestrzegają oni też zasad ochrony środowiska. Każdy niebezpieczny materiał jest zawsze przekazany do utylizacji lub recyklingu, a wszystkie elementy nadające się do dalszej eksploatacji, są rozmontowywane przed kasacją auta. Jest to firma legalnie prowadząca swoją działalność, co mogą potwierdzić liczne certyfikaty oraz oświadczenia, takie jak decyzja wojewody, upoważniająca firmę do wydawania dokumentów o demontażu pojazdów.

Opracowanie:

Bolesław Lemański Zakład PHU

Wągrowiec , Gnieźnieńska 51c

Podziel się