Materiał Partnera Jak odświeżyć lakier w samochodzie?

Jak odświeżyć lakier w samochodzie?

Lakier samochodowy jest bardzo delikatny, przez co jest podatny na uszkodzenia. Nie tylko te mechaniczne, ale też spowodowane działaniem czynników atmosferycznych. W sytuacji, gdy dojdzie do zmatowienia samochodu bądź widoczne będą na nim rysy, warto zdecydować się na usługę polerowania lakieru. Sprawdź, na czym ona polega i w jaki sposób można ocenić jego stan w aucie.

Ocena lakieru w samochodzie

Lakier samochodowy może nie tylko ulegać uszkodzeniom, ale też naturalnemu procesowi starzenia. W wyniki oksydacji zmienić się może początkowy kolor auta. Każdy lakier składa się z kilku warstw. Wyróżnia się w tym podkład przeciwkorozyjny, kolor bazowy oraz lakier bezbarwny, którego rolą jest zabezpieczenie całości. Od głębokości uszkodzenia zależeć będzie sposób odnawiania lakieru. Profesjonalną konserwacją i renowacją zajmuje się na przykład Myjnia Ręczna BIP. Przed przystąpieniem do działania konieczna jest ocena stanu lakieru. Nawet jeśli auta nie brało udziału w żadnej stłuczce, na karoserii mogą występować zarysowania spowodowane czynnikami atmosferycznymi. Oglądając samochód w świetle słonecznym, można zauważyć wszelkie drobne uszkodzenia, które normalnie mogą być niewidoczne.

Czym jest renowacja lakieru?

Renowacja lakieru to nowoczesny sposób na przywrócenie karoserii pierwotnego blasku. Celem takiego zabiegu jest całkowite odnowienie powłoki lakierniczej. Decydując się renowację lakieru w profesjonalnym punkcie, zyskuje się gwarancję skutecznego wydobycia głębi koloru. Niezbędne są do tego specjalistyczne środki, które pozwolą jednocześnie zabezpieczyć karoserię przed czynnikami zewnętrznymi. Podczas zabiegu wykonuje się dokładne mycie samochodu z wszelkich zabrudzeń, które są trudne do usunięcia tradycyjnymi środkami. Dopiero wtedy następuje kolejny etap, czyli polerowanie. Używa się do tego odpowiednich past polerskich. Uzyskane efekty mogą być niezwykle spektakularne, pod warunkiem wykonania usługi przez doświadczoną firmę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas