Materiał Partnera Jak naprawić uszkodzoną szybę samochodową?

Jak naprawić uszkodzoną szybę samochodową?

Drobne odpryski i uszkodzenia szyb dotykają większość czynnych kierowców, którzy często jeżdżą po długich trasach, a do wystąpienia problemu może doprowadzić uderzenie nawet niewielkiego kamienia. Najczęściej są to niewielkie wady, którymi należy jednak niezwłocznie się zająć, mają bowiem tendencję do pogłębiania się. Czy owe defekty zawsze oznaczają konieczność zainwestowania w nową szybę, czy można naprawić je w tańszy sposób? Sprawdź.

Dlaczego należy dbać o szyby w samochodach?

Uszkodzenie szyby samochodowej to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim niebezpieczeństwo dla kierowcy oraz jego pasażerów. Uszkodzenia takie mogą bowiem doprowadzać do zniekształcania obrazu i zmiany stopnia widoczności, co stanowi poważny problem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest to zagrożenie znane policjantom, dlatego zdarza się, że na wypadek rutynowej kontroli i zauważenia defektu, możemy spodziewać się otrzymania mandatu. Auto z uszkodzoną szybą nie ma również prawa przejść przeglądu technicznego, dlatego też zdecydowanie lepiej jest uprzedzić ciąg nieprzyjemnych zdarzeń i udać się do specjalistycznej firmy, która pomoże nam szybko rozwiązać problem z uszkodzoną szybą samochodową.

Nie czekaj - reaguj

Jak informują specjaliści firmy Instalglas z Elbląga, którzy od ponad 20 lat zajmują się naprawą oraz wymianą szyb w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarówkach, najważniejszym czynnikiem jest szybkie zareagowanie na zauważoną zmianę. O ile w przypadku małych odprysków istnieje całkowita możliwość naprawy, to w procesie pogłębienia się defektu wywołanego nieprzerwaną eksploatacją samochodu, ubytek w szybie samochodowej może doprowadzić do jej nieodwracalnego uszkodzenia. Wtedy też będziemy musieli spodziewać się znacznie wyższych kosztów związanych z naprawą obejmującą całkowitą wymianą. 

Zleć zadanie specjalistom

Szyby są częściami wymagającymi zastosowania specjalnie przeznaczonych do tego materiałów. W pierwszej fazie, naprawa punktowych odprysków opiera się na usunięciu wody z miejsca ubytku oraz wyeliminowaniu wszelkiego rodzaju innych zabrudzeń. Drugi krok obejmuje wypełnienie dziury żywicą, na późniejszym etapie poddawaną procesowi utwardzenia. Końcowy etap to skrupulatne wypolerowanie naprawionej powierzchni, po którym auto jest gotowe do ponownej, w pełni bezpiecznej eksploatacji. W przypadku specjalistycznych zakładów z odpowiednio wyszkolonymi i doświadczonymi pracownikami, będzie to proces możliwy do zrealizowania niemalże na poczekaniu, a czas naprawy wyniesie około pół godziny, oczywiście w zależności od stopnia zawansowania problemu.

Szyby samochodowe oraz pojawiające się na nich defekty, często są traktowane przez kierowców po macoszemu. Jak jednak potwierdzają specjaliści, w tym przypadku nigdy nie warto czekać, a im szybciej zareagujemy, tym mniejsze koszty poniesiemy. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas